סמח"ט הבקעה שהכה פעיל מדנמרק ירצה עבודות שירות וישוחרר מצה"ל

התביעה הצבאית הגיעה להסדר טיעון מקל עם סא"ל שלום אייזנר. אם יאושר ההסדר, הוא יואשם בחריגה מסמכות עד כדי סיכון חיים והתנהגות שאינה הולמת

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים107
גילי כהן
גילי כהן

התביעה הצבאית הגיעה להסדר טיעון עם סמח"ט הבקעה לשעבר, סא"ל שלום אייזנר. אייזנר תועד בחודש אפריל בשנה שעברה מדנמרק. הוא יואשם בסעיפים מקלים יחסית: חריגה מסמכות עד כדי סיכון חיים או בריאות, והתנהגות שאינה הולמת. לפי הסדר הטיעון, הוא יואשם בסעיפים מקלים יחסית: חריגה מסמכות עד כדי סיכון חיים או בריאות והתנהגות שאינה הולמת, וצפוי לסיים את שירותו בצה”ל בעוד כשנה וחצי, עם הגיעו לגיל 43. כמו כן יבצע עבודות שירות צבאיות שמיקומן ייקבע בהמשך על ידי בית הדין הצבאי.

על פי כתב האישום שיוגש כנגד סא"ל אייזנר, בחודש אפריל 2012 סמוך לכפר אל־עוג'ה בבקעת הירדן הכה סא"ל אייזנר באמצעות נשקו ובעזרת ידיו חמישה פעילים זרים ופלסטינים שנטלו חלק במסע אופניים שלא אושר על ידי גורמי צה"ל. הסדר הטיעון, עליו דווח לראשונה בערוץ 2, עוד לא קיבל את אישור בית הדין הצבאי המיוחד בקריה, דבר שצפוי לקרות לאחר החגים.

בתגובה לכתב האישום מסר אל״ם הלפרין, בא כוחו של הקצין יחד עם עו״ד סרן עדי אייזנר, כי "סא״ל שלום אייזנר משמש כחייל וכקצין קרבי בצה״ל למעלה מ-20 שנה, והקדיש את כל חייו הבוגרים לבטחון תושבי ישראל. סא״ל אייזנר לוקח אחריות מלאה על המעשה המיוחס לו בכתב האישום. הוא שילם על המעשה מחיר גם ברמה הפיקודית וכעת גם ברמה המשפטית, ובצד זאת הוא ממשיך וימשיך לפעול באמונה למען בטחון המדינה".

המקרה אירע במהלך יום שבת בחודש אפריל בשנה שעברה, בעת טיול אופניים שערכו פעילי שמאל בבקעת הירדן. בסרטונים שתיעדו את האירוע נראה סגן מפקד חטיבת הבקעה מכה באמצעות רובה האם־16 שלו את אחד המפגינים בפניו. הסרטונים פורסמו יממה לאחר המקרה ועוררו סערה גדולה. שלושה ימים לאחר פרסום הסרטונים, החליט הרמטכ"ל, בני גנץ, על מפקד פיקוד המרכז, האלוף ניצן אלון, ומפקד זרוע היבשה דאז, האלןף סמי תורג'מן, הודיעו לסא"ל אייזנר על ההחלטה והסבירו שמצאו "כשל ערכי באירוע".

במקביל להדחתו של סא"ל אייזנר במסגרת ההליך המשמעתי, נפתחה נגדו חקירת מצ"ח שבחנה את מעשיו בהיבט הפלילי. לאחר המקרה שובץ אייזנר בתפקיד מטה במרכז לאימוני יבשה בצאלים. בהתאם להודעה על הדחתו, הוא יכול היה לשוב למלא תפקיד פיקודי בשורות צה"ל אם ירצה בכך החל בשנה הבאה. ואולם, במסגרת הסדר הטיעון אליו הגיעו עורכי דינו של אייזנר עם התביעה הצבאית, הקצין צפוי לסיים את שירותו בצה"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ