קרן המטבע: שיחות השלום יכולות לשפר את המצב הכלכלי ברשות הפלסטינית

משלחת הקרן ביקרה ברצועת עזה ובגדה המערבית. בדו"ח שפרסמה קראה הקרן לישראל להקל על חופש התנועה של פלסטינים ולהסיר את המגבלות

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

המצב הכלכלי ברשות אינו יציב והפלסטינים עלולים למצוא עצמם נאבקים כדי לשמור על תקציבי המימון שלהם לאורך זמן. כך הזהיר היום ראש משלחת קרן המטבע הבינלאומית לגדה המערבית ולרצועת עזה.

ראש המשלחת, כריסטוך דונואלד, אמר בראיון לסוכנות הידיעות אי־פי כי המשלחת נתקלה בבעיות רבות באזורים בהם ביקרה. בין היתר הצביעו אנשי קרן המטבע על האטה בצמיחה, על אבטלה גבוהה, גרעונות תקציביים גדולים והגבלות מצד ישראל.

לדברי אנשי קרן המטבע, התקדמות במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים תהווה צוהר לתקווה להקלה על המצוקות הפלסטיניות. "שורש הבעיה הכלכלית הפלסטינית נעוץ בסכסוך עם ישראל", אמר ראש המשלחת.

פלסטינים מחברון במעבר תרקומיאצילום: אמיל סלמן

בדו"ח שפרסמה קרן המטבע היום (חמישי) קוראים אנשי הצוות לישראל להקל על חופש התנועה של פלסטינים ומציינים כי המגבלות צריכות להיות מוסרות בסופו של דבר. בדו"ח מציינים הכותבים גם כי אין כל אינדיקציה מגורמים ישראלים כי הקלות בהגבלה על חופש התנועה של פלסטינים צפויות להתרחש בזמן הקרוב.

קריסת המשא ומתן בין ישראל לרשות בסוף 2010 הביאה בשלוש השנים שחלפו מאז להאטה בכלכלה, ציינו בקרן המטבע. התחזית הכלכלית תתשתפר אם שיחות השלום יקצרו הצלחה ויביאו להענקת תמיכה כלכלית לרשות. תוצאה כזו יכולה למשוך משקיעים וסיוע, להגדיל את הצמיחה הכלכלית ואת אפשרויות התעסוקה.

הדו"ח הוכן לקראת הפגישה החצי שנתית של תורמים פלסטינים. המפגש, של קבוצת התורמים יתקיים ב-25 בספטמבר במהלך העצרת כללית של האו"ם.

בדו"ח נאמר כי אם המצב הכלכלי בגדה המערבית וברצועת עזה ימשיך להיות כפי שהוא כיום, הסיכויים לשיקום נמוכים. עוד צויין כי יש המצב הכלכלי עלול להתדרדר בגלל חוסר יציבות פוליטית ובמידה ויהיו קיצוצים בסיוע הכלכלי שמועבר לרשות ולרצועה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ