הדיפלומטית שהתעמתה עם שוטר מג"ב תסיים את תפקידה

לפי הסיכום בין ישראל לצרפת, נספחת התרבות שתועדה סוטרת לשוטר מג"ב תודח מתפקידה עד סוף 2013, במקום להיות מוכרזת "אישיות בלתי רצויה"

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

נספחת התרבות של הקונסוליה הצרפתית בירושלים, שהתעמתה עם שוטרי מג״ב לפני כשבוע ימים בכפר בדואי בגדה המערבית, תסיים את תפקידה עד סוף דצמבר. מקור במשרד החוץ ציין היום (שישי) כי ההחלטה התקבלה במשותף על ידי ממשלת ישראל וממשלת צרפת.

הדיפלומטית הצרפתית צולמה כשהיא סוטרת לשוטר מג״ב במהלך האירוע. בעקבות העימות שקלה ישראל להכריז עליה כאישיות לא רצויה ולגרשה לצרפת. גם בצה״ל, גם במשטרת ישראל וגם במשרד החוץ היתה הסכמה כי יש להגיב בתקיפות ובחומרה לאירוע, וזאת על רקע התנהגות לא הולמת ופרובוקטיבית של הדיפלומטית הצרפתית.

צפו בעימות של הדיפלומטית עם כוחות צה"ל

הדיפלומטית הצרפתית מוחזקת בידי אנשי כוחות הביטחון, בשבוע שעברצילום: רויטרס

לבסוף, אחרי בדיקות משפטיות שנערכו וכן לאחר מגעים עם שגרירות צרפת בישראל, הוחלט שלא להכריז עליה אישיות לא רצויה אלא להגיע להסכמות שקטות במסגרתן משרד החוץ הצרפתי ידיח אותה מתפקידה.

בימים האחרונים התקיימו מגעים אינטנסיביים בנושא בין משרד החוץ בירושלים לבין שגריר צרפת בישראל שבסיומם הוחלט על מתווה מוסכם לסיום תפקידה של הדיפלומטית בקונסוליה הצרפתית עד סוף 2013. המועד נקבע בהסכמה כדי לאפשר לדיפלומטיה להסדיר כמה סוגיות אישיות.

״החלטנו לטפל בנושא תוך שמירה על יחסי ישראל עם צרפת״, אמר מקור במשרד החוץ. ״מדובר באפיזודה נקודתית שאינה מאפיינת את היחסים בין המדינות״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ