מטוסי קרב הוזנקו לכמה אזורים בצפון הארץ ובדרומה

בצה"ל סרבו להתייחס לנסיבות המקרה. בשבת שעברה הוזנקו מטוסים לאזור תל אביב לאחר שנצפתה תנועה חשודה, שהתגלתה לבסוף כלהקת ציפורים

הארץ
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
ג'קי חורי

מטוסי קרב של חיל האוויר הוזנקו הבוקר (שבת) לכמה אזורים בצפון הארץ ובדרומה. לא ידוע עדיין אם המטוסים הוזנקו בשל עצם חשוד שחדר לשמי ישראל או בגלל סיבה אחרת. מדובר צה"ל נמסר כי הם אינם מפרטים אודות פעילות חיל האוויר. תושבים ברחובות דיווחו היום כי מטוס שהמריא מבסיס חיל האוויר תל נוף שב לבסיסו.

באתר הרשמי של צבא לבנון דווח היום כי שישה מטוסים של חיל האוויר חדרו למרחב האווירי הלבנוני בשעות הבוקר. על פי הדיווח, המטוסים ביצעו שתי גיחות - בראשון השתתפו שני מטוסים ובשני שישה. המטוסים, כך על פי הדיווח באתר הלבנוני, חגו בגובה נמוך, ביצעו כמה תמרונים ועזבו לאחר מכן את המרחב האווירי של לבנון. 

בשבת שעברה הוזנקו מטוסי קרב של חיל האוויר ליירוט מטרה אווירית שהתגלתה על מסכי המכ"ם. המטרה עוררה חשד בשל איטיות תנועתה – מהירות שיוחסה בתחילה לכלי טיס בלתי מאויש.

מטוס אף 15 של חיל האווירצילום: דניאל בר און

המטוסים חלפו מעל תל אביב והרעידו שמשות. תושבים במערב העיר סיפרו כי תנועת המטוסים החרידה את בתיהם. המטרה התגלתה כלהקת ציפורים ובעקבות זאת הם הוחזרו לבסיסם.

לפני כשלושה חודשים יירטו מטוסי חיל האוויר אווירון פרטי זעיר משקל שחרג מאזור ומגובה הטיסה המותרים. דו"ח אירוע בטיחות הטיסה, שהתפרסם בתחילת החודש, העלה כי ב-7 ביוני המריא מטוס הסופר דריפטר, בסביבות השעה 08.00 בבוקר, ממנחת עין ורד לטיסה באזור המותר ("בועה") בשרון. כשעה לאחר ההמראה, עבר הטייס מהאזור המותר הדרומי לאזור המותר הצפוני בשרון. זאת מבלי שיצר קשר רדיו דו-כיווני עם יחידת הבקרה בצפון הארץ. משהבחינו בעמדות הבקרה בתנועה, נעשו ניסיונות ליצור קשר עם המטוס במטרה לזהותו. לאחר שהניסיונות לא צלחו, הוזנקו שני מטוסי קרב של חיל האוויר. הללו זיהו את המטוס מרחוק, וליוו אותו לנחיתה במנחת עין ורד.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ