הבית הלבן עדכן את יעקב עמידרור לפני ואחרי שיחת אובמה-רוחאני

היועץ לביטחון לאומי הגיע לושינגטון לקראת פגישת נתניהו-אובמה. פקיד אמריקאי בכיר: ״לישראל יש את הזכות להיות סקפטית לגבי האיראנים״

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

היועצת לביטחון לאומי של הבית הלבן ,סוזן רייס, עידכנה אתמול (שישי) אחר הצהריים את עמיתה הישראלי יעקב עמידרור במגעים לקיום בין הנשיא ברק אובמה לנשיא איראן וכן לגבי תכניה לאחר קיומה.

פקיד ישראלי בכיר ציין כי עמידרור הגיע ביום שישי בבוקר לוושינגטון כדי לקיים שיחות הכנה בבית הלבן לקראת הפגישה בין ראש הממשלה לנשיא אובמה ביום שני. עמידרור נפגש עם היועצת לביטחון לאומי בבית הלבן ובכירים נוספים ודן עמם בעיקר במשא ומתן בין ארה״ב לאיראן.

במהלך שיחותיו בוושינגטון עודכן עמידרור . במהלך אחר הצהריים אתמול עודכן עמידרור ע״י הבית הלבן על האפשרות לקיומה של שיחת טלפון בין אובמה לרוחאני וכן קיבל עידכון על קיום השיחה לפני שאובמה הודיע עליה במסיבת עיתונאים בבית הלבן.

רוחאני לאחר חזרתו לטהראן, היוםצילום: אי-אף-פי

״עדכנו את ממשלת ישראל על השיחה״, אמר פקיד אמריקאי בכיר. ״אני לא רוצה לפרט בדיוק מי דיבר עם מי. היו לנו ממילא שיחות עם ממשלת ישראל לקראת ביקורו של ראש הממשלה נתניהו כך שיכולנו לעדכן אותם על ההתפתחויות״.

הפקיד האמריקאי הבכיר ציין כי ארה״ב תמשיך לעדכן את ישראל ואת בנות בריתה במפרץ ובאיחוד האירופי על המגעים עם איראן. ״לממשלת ישראל יש את הזכות להיות סקפטית לגבי האיראנים״, אמר הפקיד הבכיר. ״במיוחד לאור ההתבטאויות החריפות מצד איראן נגד ישראל בעבר כגון איומים להשמיד את ישראל״.

הפקיד האמריקאי הבכיר הוסיף כי הממשל סבור שפתרון דיפלומטי שימנע מאיראן להשיג נשק גרעיני ישרת גם את האינטרסים הביטחוניים של ישראל. ״אנחנו הבהרנו שהמילים של האיראנים צריכות להיות מגובות במעשים״, הוסיף. ״לפני הסרה של הסנקציות והורדה של הלחץ נצטרך לראות פעולות ממשיות מצד האיראנים״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ