לבני: קידום תהליך השלום הוא אינטרס ישראלי, ולא טובה לארה"ב

ראש צוות המו"מ עם הפלסטינים שנאמה בכנס השדולה הפרו ישראלית ג'יי סטריט קראה בנאומה ליהדות העולם להתאחד נגד הדה לגיטימציה

ברק רביד, וושינגטון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד, וושינגטון

שרת המשפטים ציפי לבני שעומדת בראש צוות המשא ומתן הישראלי לשיחות עם הפלסטינים אמרה לפנות בוקר בוועידת שדולת השמאל הפרו-ישראלית ג'יי-סטריט בוושינגטון כי מי שמתעקש לפעול למען השלום "אינו הנאיבי שלא מבין את המציאות אלא האחראי שמעוניין להביא לסיום הסכסוך".

לבני אמרה בכנס כי ישראל צריכה לקדם את תהליך השלום לא כטובה לארה"ב או לפלסטינים אלא מתוך הבנה שזה האינטרס שלה.

"אני לא מקבלת את זה שאלה שרואים רק את האיומים במזרח התיכון הם המציאותיים, ואלה שעדיין שואפים לשלום הם המנותקים, ההזויים והתמימים", אמרה לבני.

ציפי לבני בפגישת צוותי המשא ומתן בעצרת האו"ם בניו יורקצילום: רויטרס

לבני אמרה בנאומה כי הגיעה לוועידה כדי לומר ש"אפשר לאהוב את ישראל ובאותו זמן לחפש את השלום". היא הוסיפה כי "מי שבאמת אוהב את ישראל הוא זה שצריך לחפש את השלום".

לבני ציינה כי הדרך היחידה לשמור על ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית הוא פתרון שתי המדינות לשני העמים. "המילים האלה - ישראל ושלום אינן סותרות זו את זו - הן גרות יחד והן חייבות לגור יחד. אל תתנו לאף אחד לשכנע אותכם שההיפך הוא הנכון".

לדברי לבני - גם המילים שלום וביטחון אינן סותרות וישראל אינה צריכה ואינה מתכוונת להעדיף את האחד על פני השני. לבני פנתה לחברי ג'יי-סטריט שישבו באולם ואמרה: "בחיפוש אחר השלום אל תנטשו את צורכי הביטחון של ישראל". לבני הוסיפה כי ישראל גרה בשכונה קשה ו"גם אחרי הסכם שלום זו תישאר שכונה קשה".

לדבריה, הסכם שלום עם הפלסטינים טומן בחובו הזדמנויות רבות עבור ישראל במיוחד בכל הנוגע ליחסים עם מדינות ערב המתונות והאינטרסים המשותפים עמן לעצירת תכנית הגרעין של איראן. "שלום שלנו עם הפלסטינים יאפשר למדינות ערב לממש את האינטרס המשותף הזה", אמרה.

לבני ציינה כי היא תומכת בדיאלוג עם יהדות העולם, למרות קיומן של מחלוקות ודעות שונות. היא הוסיפה כי למרות המחלוקות, יהדות העולם צריכה להתאחד כדי להיאבק בתהליך הדה-לגיטימציה נגד ישראל ונגד צה"ל.

"איני מבקשת מהעולם להתעלם מהפעולות הצבאיות שלנו", אמרה. "אני מבקשת שהעולם ישפוט אותנו לפי אותו סולם ערכים שהוא שופט את עצמו. אף דמוקרטיה אינה משווה ביו הריגה בטעות לבין רצח מתוכנן. איני מקבלת השוואה בין ארגוני טרור שפוגעים בילדים בבתי ספר לבין חיילי צה"ל שמגנים מפני טרור. אני יודעת שחיילי צה"ל היו עושים הכל כדי למנוע כל פגיעה באזרחים חפים מפשע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ