סבב מינויים בצה"ל: מפקדים חדשים לאוגדות עזה ו-162

הרמטכ"ל אישר היום את המינויים החדשים. איתי וירוב יהיה מפקד אוגדת עזה, נדב פדן יכהן כמפקד עוצבת הפלדה, עמיקם נורקין יהיה ראש מטה חיל האוויר

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

הרמטכ"ל, בני גנץ, אישר היום (שני) כמה מינויים חדשים בצה"ל בקרב מפקדי אוגדות וקצינים בכירים בדרגת תת-אלוף.

לפי החלטת גנץ, תא"ל איתי וירוב, המשמש כיום כקצין החי"ר והצנחנים הראשי (קחצ"ר), ימונה למפקד אוגדת עזה. מפקד האוגדה הנוכחי, תא"ל מיקי אדלשטיין, ימונה למפקד המרכז לאימוני יבשה בצאלים ולמפקד עוצבת "סיני". תא"ל נדב פדן, שסיים באחרונה את תפקידו כמפקד אוגדה 80 (עוצבת "אדום") בגבול ישראל-מצרים, ימונה למפקד אוגדה 162 - "עוצבת הפלדה".

תא"ל וירוב, ששימש בעבר כמפקד חטיבת כפיר, ננזף לאחר שאמר בעדות במשפטו של סגן אדם מלול, שהואשם ב-2009 בתקיפת פלסטיני בנסיבות מחמירות, כי "סטירה, לפעמים מכה בעורף או בחזה, לפעמים ברכייה או חניקה לצורך הרגעה היא סבירה". בעקבות הדברים עוכב קידומו של וירוב במשך שנתיים עד שקיבל את דרגת התא"ל.

תא"ל עמיקם נורקין, טייס קרב בהכשרתו המשמש ראש להק האוויר בחיל, ימונה לראש מטה חיל האוויר - התפקיד השני בחשיבותו בחיל האוויר. עוד הוחלט על מינויים של שני מפקדי בסיסים נוספים בחיל האוויר: אל"מ אורי זייפרט, כיום מפקד בסיס רמון, יועלה לדרגת תא"ל וישמש כמפקד בסיס חיל האוויר בתל נוף; אל"מ ניר ברקן, המשמש כיום מפקד בסיס רמת דוד, יועלה אף הוא בדרגה וימונה למפקד בסיס חצרים.

נדב פדןצילום: גיל כהן מגן

כל המינויים עדיין טעונים את אישור שר הביטחון, משה יעלון. כמו כן הוחלט על קידומו של אל"מ אושרי לוגסי לדרגת תת-אלוף ומינויו לקצין ההנדסה הראשי, וכן על קידומו של אל"מ יורם אזולאי לדרגת תא"ל ומינויו לראש חטיבת לוגיסטיקה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ