אריאל לנתניהו: דווח לשרים על התקדמות המו"מ עם הפלסטינים

שר השיכון תקף את ראש הממשלה, שלא התייחס למו”מ בסקירת נסיעתו לארה"ב: "בסוף תביאו הצבעה על דבר מוגמר בסגנון ‘הכל או לא כלום’"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר השיכון אורי אריאל, תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך ישיבת הממשלה הבוקר (ראשון), ודרש האחרון ימסור לשרים דיווח מפורט על התנהלות

בתחילת ישיבת הממשלה סקר נתניהו בפני השרים את את פגישתו עם נשיא ארה”ב ברק אובמה ואת כוונתו להמשיך בקמפיין בינלאומי להגברת הלחץ על איראן. עם זאת, נתניהו התייחס אך ורק לסוגיה האיראנית ולא נגע בנושא הפלסטיני.

"הדיווחים שלך מאלפים, אבל אין בהם שום דיווח מהמו"מ המדיני", אמר אריאל לנתניהו בסיום דבריו. "לא יכול להיות שבמו"מ כזה הממשלה לא מעודכנת. בסוף תביאו לממשלה הצבעה על דבר מוגמר בסגנון ‘הכל או לא כלום’. זה לא יכול להימשך. אני דורש דיווח".

שר השיכון אורי אריאל בחודש שעברצילום: עופר וקנין

נתניהו התעלם ולא הגיב לדבריו של אריאל. לאחר שלא קיבל תשובה, אמר אריאל כי הוא מתכוון להעלות את הדרישה לקבל דיווח על המו"מ בכל ישיבת ממשלה מהיום והלאה.

המחאה שהביע אריאל בישיבת הממשלה מצטרפת לשורה של מהלכים שביצעו חברי כנסת ושרים מהימין בשבועות האחרונים נגד המו"מ עם הפלסטינים. לפני כשבוע שיגר שר הכלכלה נפתלי בנט, יחד עם עוד ששה שרים מכתב לנתניהו, בו נדרש להביא את שחרור האסירים הפלסטינים להצבעה מחודשת לפני שחרור הקבוצה הבאה בעוד כמה שבועות. נוסף על כך, שוגר לנתניהו מכתב עליו חתמו 17 חברי כנסת מהקואליציה - בעיקר מהבית היהודי, ישראל ביתנו והליכוד - נגד שחרור האסירים הפלסטינים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ