נתניהו מנסה לגייס את דעת הקהל באירופה נגד ההקלה בסנקציות על איראן

ראש הממשלה התראיין לשישה כלי תקשורת, לקראת השיחות בין המעצמות לבין איראן בז’נבה. “היו קשוחים, היו עקביים”, הפציר בממשלות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חמישה ימים לפני פתיחתן של שיחות הגרעין בין איראן לשש המעצמות בז'נבה, מנסה ראש הממשלה בנימין נתניהו, לגייס את דעת הקהל באירופה נגד הקלה בסנקציות שמוטלות על איראן.

נתניהו העניק היום (יום חמישי) שורה של ראיונות לכלי תקשורת מרכזיים בשלוש המעצמות האירופיות שמשתתפות בשיחות עם איראן. הוא התראייין לעיתון הפייננשל טיימס ולרשת סקיי בבריטניה, לעיתון לה־מונד ולרשת פראנס 24 בצרפת ולעיתון פרנקפורטר אלגמיינה צייטונג ולרשת ARD בגרמניה. בהודעה שפרסמה לשכת ראש הממשלה נמסר כי בראיונות קרא נתניהו למדינות אירופה לעצור את המירוץ של איראן לפצצת אטום כשהדבר עוד אפשרי. "אם זה לא ייעצר מיד, לא יהיו רק שתי פצצות המכוונות לעבר אירופה אלא יהיו 200 פצצות", אמר נתניהו. "תעצרו את זה עכשיו עוד כשידכם על העליונה. היו קשוחים. היו חזקים. היו עקביים".

נתניהו חזר על עמדתו כי הממשלה החדשה באיראן מנסה להונות את המערב ולמשוך זמן באמצעות דיפלומטיה כדי לסחוט הקלה בסנקציות. "המשטר הזה כעת מחייך ואומר: 'אתם יודעים מה? תנו לי להמשיך בהעשרה. תנו לי לשמור על כורי הפלוטוניום שלי ואני אתן לכם ויתורים טקטיים, ויתורים קוסמטיים, ואתם תקלו את הסנקציות'", ציין נתניהו. "אם תהיה הקלה בסנקציות, הסנקציות יקרסו. הם יקבלו את כל מבוקשם ואנחנו כקולקטיב לא נקבל דבר. אל תגידו שלא הזהרתי אתכם. העם היהודי עבר מסע של 4,000 שנה. ניסו להשמיד אותנו שוב ושוב,

אך לא הצליחו וגם לא ניתן לאנשים כמו האייתולות להצליח. חשוב להדגיש, לא מדובר רק בסוגיה ישראלית, הסוגיה קשורה גם אליכם".

נתניהו אף יצא נגד חידוש היחסים הדיפלומטים בין בריטניה לבין איראן עליהם הודיע שר החוץ וויליאם הייג לפני כמה ימים. ראש הממשלה אמר לפייננשל טיימס כי עד שאיראן לא תכיר בקיומה של ישראל ותפסיק לקרוא להשמדתה בריטניה לא צריכה לחדש עמה את היחסים הדיפלומטיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ