חיל האוויר ערך תרגיל לבדיקת יכולותיו לטווחים ארוכים

האימון כלל תרגול של לחימה אווירית מול טייסים מצבא זר, ותדלוק באוויר. "הצוותים בחנו את היכולת לטוס הרחק מכאן", נכתב באתר צה"ל

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

חיל האוויר ערך השבוע אימון רחב היקף עם חיל האוויר היווני, שנועד לבדוק את יכולתו לטוס למשימות במרחק. בין השאר כלל האימון תדלוק אווירי של המטוסים.

דבר קיום האימון פורסם באתר חיל האוויר ובאתרים יווניים. באתר צה"ל נכתב כי "במהלך הטיסה התאמנו הצוותים על תדלוק אווירי ובחנו את היכולת לטוס הרחק מכאן". בטקסט שפורסם באתרים של צה"ל ושל חיל האוויר נשלחו רמזים עבים ביותר לגבי מטרת האימון - לקראת תקיפה אפשרית באיראן. "כשמדברים על 'כל האופציות על השולחן', ניתן להבין שמדובר גם על אופציות צבאיות", נכתב, "חיל האוויר, הזרוע הארוכה של צה"ל, היא האחראית למימוש האופציה אם תידרש ולצורך כך בטייסות מתרגלים ומחזקים את קשת היכולות, בין השאר, גם בטיסות ארוכות טווח. בתחום הזה נדרש חיל האוויר לפתח יכולת פעולה רלוונטית, מפעולה ממוקדת ועד לפעולה רחבה".

בסרטון שהופץ ניתן להבחין במספר מטוסי קרב מדגם "סופה" (אף-16 איי) מתודלקים באוויר ממטוסי "ראם" של החיל (בואינג 707). מטוסי הסופה חזרו לטוס רק לפני כחודשיים, לאחר שהושבתו בהוראת מפקד חיל האוויר, האלוף אמיר אשל, בשל התרסקות אחד מהם מול חופי עזה. 

חיל האוויר עורך אימונים דומים - שנועדו לבחון את הפעילות ארוכת הטווח של החיל - מזה מספר שנים. "בתחום הזה נדרש חיל האוויר לפתח יכולת פעולה רלוונטית, מפעולה ממוקדת ועד לפעולה רחבה", נכתב באתר. האימון לא כלל תרגול של נחיתת המטוסים - אלא לחימה מול טייסי חיל האוויר המקומיים.

לפי פרסומי חיל האוויר היווני, שצוטטו באתר החדשות האיראני "presstv", האימון המשותף של שתי המדינות החל אתמול, ומתרחש בפלופונוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ