לראשונה: קצין דרוזי יכהן כמפקד חטיבת גולני

אל"מ רסאן עליאן, היה עד לאחרונה מפקד החטיבה המרחבית מנשה. אל"מ אורי גורדין יהיה מפקד חטיבת הנח"ל, ואל"מ יאיר וולנסקי יפקד על חטיבת השריון 401

גילי כהן
גילי כהן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גילי כהן
גילי כהן

הרמטכ"ל, רב־אלוף בני גנץ, מינה את אלוף משנה רסאן עליאן למפקד חטיבת גולני. עליאן, שהיה עד לאחרונה מפקד החטיבה המרחבית מנשה, החולשת על גזרת ג'נין, יהיה המפקד הדרוזי הראשון של חטיבת גולני הוותיקה.

עליאן הוא גם מפקד חטיבת חי"ר הדרוזי השני בסך הכל, כאשר קדם לו עימאד פארס, שהיה מפקד חטיבת גבעתי בין השנים 2001 ל–2003. רסאן עליאן, ששרת בגולני עם גיוסו, שימש בעברו גם כמפקד גדוד הסיור של החטיבה במבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה. קודם לכן היה מפקד גדוד דוכיפת של חטיבת כפיר.

מינויו של עליאן מגיע כחלק מסבב מינויים עליו הודיע היום (חמישי) הרמטכ"ל. בין היתר הוחלט כי מפקד חטיבת הנח"ל הבא יהיה אלוף משנה אורי גורדין, המשמש כיום כמפקד חטיבת המילואים 55. עוד נקבע כי אלוף משנה יאיר וולנסקי ישמש כמפקד חטיבת השריון 401, ואלוף משנה יורם כנפו יהיה מפקד האגד הארטילרי "גולן" המוצב באזור רמת הגולן. אלוף משנה ששי עקה, אף הוא קצין תותחנים, ימונה למפקד עוצבת "קלע דוד" - האגד המפעיל את המערכים המיוחדים של חיל התותחנים.

כמו כן נקבעו שני מינויים בחיל האוויר: מפקד בסיס עובדה יהיה אלוף משנה ה', ומפקד כנף ההגנה האקטיבית בחיל האוויר יהיה אלוף משנה י'. כל המינויים טעונים עוד את אישורו של שר הביטחון, משה יעלון.

אל"מ רסאן עליאןצילום: דובר צה"ל

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ