ליברמן: לא יהיה הסדר עד שהתל"ג לנפש הפלסטיני יהיה עשרת אלפים דולר - מדיני ביטחוני - הארץ

ליברמן: לא יהיה הסדר עד שהתל"ג לנפש הפלסטיני יהיה עשרת אלפים דולר

שר החוץ הנכנס אמר בכנס שדרות לחברה כי "לא נגיע לשלום באמצעות מתווכים" וכי "מאז הסכם אוסלו אנחנו רק הולכים ומידרדרים"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ברק רביד
ברק רביד

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר היום (רביעי) בכנס שדרות לחברה במכללת ספיר כי "ב–20 שנה מאז הסכם אוסלו אנחנו רק מידרדרים". ליברמן הדגיש בדבריו פעם נוספת כי הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) אינו פרטנר לשלום. "את מי מייצג אבו מאזן? לא הבנתי את זה עד היום", אמר ליברמן. "הוא לא מייצג את תושבי עזה. הוא הפסיד לחמאס את הבחירות לפרלמנט. בחירות לנשיאות נדחות כבר שלוש וחצי שנים כי הוא מפחד להפסיד".

ליברמן ציין כי אין סיכוי להשיג הסדר קבע בין ישראל לפלסטינים בטווח הנראה לעין. "צריך קודם כל להשיג ביטחון לישראלים וכלכלה לפלסטינים", אמר. "רק אחר כך ניתן יהיה להגיע הסדר מדיני. אי אפשר ההיפך".

שר החוץ ציין כי הוא אינו סבור שמעורבות בינלאומית בסכסוך הישראלי־פלסטיני תסייע לפתור אותו. "מתי נגיע לשלום? לא באמצעות מתווכים", אמר. "לא באמצעות הקוורטט או מועצת הביטחון. נוכל לדבר ברצינות על הסדר מדיני עם הפלסטינים כשהתל"ג לנפש שלהם יהיה עשרת אלפים דולר. לא יום לפני זה. כל הסיפורים האחרים מנותקים מהמציאות".

לדבריו, הסכסוך עם הפלסטינים אינו טריטוריאלי. "אותה תזה שמנסים להציג, שחייבים פשרות כואבות ושההתנחלויות הן מכשול – התפיסה הזו היא המצאה נטו", הדגיש ליברמן. "אלה אנשים שלא רוצים לראות את המציאות. לדוגמה, מעולם לא היה קשר טריטוריאלי או משפחתי בין יהודה ושומרון לרצועת עזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ