כתובות נאצה בגנות הנביא מוחמד רוססו על מסגד בבקה אל־גרבייה

בנוסף, ניפצו אלמונים שמשות כלי רכב. אימאם המסגד: "היו כבר עשרות מקרים כאלה והם לא הסתיימו במעצרים או בכתבי אישום"

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

תושבים בבקה אל־גרבייה המתגוררים סמוך למסגד "אל־הודא" בעיר גילו הבוקר (ראשון) כי על קירותיו רוססו כתובות נאצה וכי חלונות מכוניות שחנו באזור נופצו. בשעות הצהריים מתכננים תושבי העיר לקיים במקום עצרת מחאה בעקבות המעשה. בין הכתובות שהתגלו על קירות המבנה גם "מוחמד חזיר", "ערבות הדדית", ו"ד"ש מבועז ודוד חי" - אמירה המתייחסת לשני המתנחלים, בועז אלברט ודוד חי חסדאי שאלוף פיקוד המרכז הוציא נגדם צווים המגבילים את תנועותיהם.

ראש העיר בקה אל־גרבייה, עו"ד מורסי אבו מוך, אמר כי זהו "מעשה נבזי ופשע שאי אפשר לעבור עליו לסדר היום". אימאם המסגד השייח' חיירי אסכנדר המזוהה עם התנועה האיסלאמית אמר כי "אין ספק שמי שעומד מאחורי הכתובות אלה אנשים גזעניים שהתרגלו לעשות מעשים מסוג זה, כי אין מי שירתיע אותם. שמענו כבר על עשרות מקרים הן בשטחי הגדה והן בתוך הקו הירוק והם לא הסתיימו במעצרים או בכתבי אישום".

אסכנדר וגורמים בעירייה ציינו כי מסביב למסגד מוצבות לא מעט מצלמות אבטחה והם מצפים כי אלה יסייעו למשטרה להביא לדין את מי שעומד מאחורי המעשה.

כתובות הנאצה על המסגד בבקה אל-גרבייה, היוםצילום: אנס גנאיים / מוסד אל אקצא

חברי כנסת מהסיעות הערביות שהגיעו למקום בשעות הבוקר ציינו כי הם שיגרו פניות לשר לביטחון הפנים ולמפכ"ל המשטרה בדרישה לפעול על מנת לעצור את האחראים למעשה ותקפו את המשטרה על מה שהגדירו כאוזלת ידה בטיפול באירועי תג מחיר שעברו מזמן מהגדה המערבית לתוך הקו הירוק.

ממשטרת מחוז חוף נמסר כי תחנת עירון פתחה בחקירת האירוע. "משטרת ישראל רואה אירוע זה בחומרה ותפעל בכל המישורים והדרכים כדי לאתר את המבצעים ולהעמידם לדין", אמר מפקד תחנת עירון ניצב משנה מוטי חרבי, "לא ניתן לאירועים מסוג זה לפגוע במרקם היחסים בוואדי".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ