לראשונה תתמנה קצינה לפקד על גדוד קרבי בצה"ל

רס"ן אושרת בכר תפקד על גדוד האיסוף הקרבי "איתם" בפיקוד הדרום, החולש על גבול ישראל־מצרים. קצינים: "זה הישג יוצא מהכלל לצבא"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

לראשונה תתמנה קצינה לפקד על גדוד קרבי בצה"ל. בצבא החליטו למנות את רס"ן אושרת בכר למפקדת גדוד האיסוף הקרבי "איתם", בפיקוד הדרום. רס"ן בכר, שתסיים את לימודיה במכללה לפיקוד ומטה, תמונה בקיץ למפקדת הגדוד החולש על גבול ישראל־מצרים ותועלה לדרגת סא"ל. גדוד האיסוף הקרבי הוקם רק לפני כשנתיים, ובכר תהיה מפקדת הגדוד השנייה שלו.

רס"ן אשרת בכר היתה קצינת האג"ם של בית הספר לאיסוף קרבי, ולפני כן מפקדת פלוגה בגדוד האיסוף "נשר" של פיקוד הדרום וראש מדור שילוב הנשים במטה יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים. היא נשואה לרס"ן אוהד בכר, גם הוא איש צבא שצמח בחיל ההנדסה הקרבית, ולשניים יש ילדה כבת שבע. בריאיון לביטאון זרוע היבשה לפני כשנה אמר אוהד בכר כי "השאיפה המשותפת של שנינו היא להיות מג"דים".

רס"ו אושרת בכרצילום: דובר צה"ל

קצינים המכירים את אשרת סיפרו כי היא נחשבת "פייטרית", ואם תקבל את המינוי "הדבר יהיה הישג בלתי רגיל לצה"ל ולחיל האיסוף".

עד היום היו בצה"ל קצינות בתפקיד מג"ד בעיקר בתפקידי הדרכה, או מפקדות גדודי תקשוב. לפני כשנתיים מונתה קצינה למפקדת גדוד תקשוב ביחידה 8200. בחיל האוויר הגיעה אשת צוות אוויר עד תפקיד סגנית מפקד טייסת.

לפי נתוני הצבא, רק 5% מסגל הפיקוד הבכיר של צה"ל - מדרגת אל"מ ומעלה - הן נשים, ורק כ–13% מבעלי דרגות הסגן־אלוף הן נשים.

לפני כשבועיים פורסם ב"הארץ" על הדיונים בנוגע להארכת שירות הנשים בצה"ל. אז גם דווח על ההתמודדות לתפקיד מפקדת הגדוד הקרבי הראשונה בצה"ל.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ