אוטובוס של הפועל ג'ת נרגם באבנים כשהגיע למשחק בהתנחלות

כעשרה מתושבי כפר תפוח התאספו מחוץ לאולם הכדורסל ומחו נגד כניסת השחקנים הערבים; המזכירות מאפשרת כניסת ערבים לצורכי בנייה בלבד

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים46
חיים לוינסון

אוטובוס שהסיע את שחקני קבוצת הכדורסל הפועל ג'ת נרגם אמש (רביעי) באבנים בכפר תפוח, לאחר שהקבוצה הערבית הופיעה למשחק נגד אליצור שומרון, המייצגת את באזור, על אף מחאות תושבי המקום.

שתי הקבוצות משחקות בליגה א' מחוז שרון. בשנה שעברה נערך המשחק ביניהן בקרני שומרון ועבר בשקט. השנה עברה אליצור שומרון לשחק באולם הפיס בכפר תפוח. לפי דיווח באתר "הקול היהודי", לפני המשחק נאספו כעשרה מתושבי המקום והביעו התנגדות להכנסת השחקנים הערבים ליישוב. בכפר תפוח ישנה החלטת מזכירות שעל פיה מותר להכניס ערבים להתנחלות לצורכי בנייה בלבד.

בדיווח באתר צוטטה אחת מתושבות היישוב כאומרת "לא היה שום דיווח על זה שמגיעים ערבים, ואף אחד לא ידע שזה יקרה. ניסו להעלים את זה מהתושבים. אני חושבת שהמזכירות עשתה טעות ואני מקווה שזה לא יקרה שוב. היה פה ויכוח גדול ביישוב על עבודה ערבית והמזכירות החליטה שכן ייכנסו ערבים. לדבר הזה אולי יש רוב, אבל הקטע הזה של משחק הכדורסל זה הרבה מעבר לעניין של הבנייה, זו ממש התבוללות".

במהלך המשחק אתמול הגיעה קבוצה של תושבים למחות נגד האירוע. בעקבות המחאה ננעלו דלתות האולם עד שהגיעה למקום המשטרה. בתום המשחק ליוותה ניידת משטרה את האוטובוס של הקבוצה הערבית, וביציאה החלו כמה מהתושבים שהתאספו במקום לרגום אותו באבנים ובביצים. לאוטובוס ולניידת נגרם נזק. בלילה רוססו כתובות נאצה על קיר אולם הפיס. במשחק ניצחה הפועל ג'ת בתוצאה 54-64. 

יו"ר ג'ת, נור אבו פול, אמר ל"הארץ" כי "לא תיארנו לעצמו שתהיה סכנה. עשר דקות לפני סיום המשחק באו אלינו בא אלינו מנהל הקבוצה ומזכיר היישוב ואמר 'יש לנו בעיה. יש כאן קומץ צעירים שרוצים לפגוע בכם. תחכו עד שכוחות הביטחון יגיעו'. הודעתי לשופט והוא אמר 'אני ממשיך את המשחק'. סיימנו את המשחק. עיכבו אותנו עד שהמשטרה התארגנה. 20 מטר אחרי האולם התחילו לזרוק עלינו אבנים, חפצים וביצים. הנהג נסע בנסיעה מטורפת כדי לברוח מהמקום".

ממזכירות תפוח נמסר: "היה נסיון מצד היישוב שהמשחק לא יהיה ביישוב מתוך רצון להתחשב ברגשות חלק מהתושבים ולמנוע חיכוך מיותר". בתגובה להזמנת המשטרה נמסר ממזכירות הישוב, כי "הודענו ונודיע פעם אחר פעם שאלימות לא מקובלת בשום פנים ואופן ביישוב, וכי המזכירות תפעל למנוע זאת בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ