הושלם ניסוי מוצלח נוסף במיירט מערכת "חץ 3"

בניסוי שנערך בשדה הניסויים בפלמחים בשיתוף הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים (MDA) שוגר המיירט ועבר את כל שלבי הטיסה באטמוספרה ובחלל

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

ניסוי נוסף במיירט מערכת "חץ 3" נערך הבוקר (שישי) בשדה הניסויים בפלמחים. הניסוי, שבו השתתפה גם הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים (MDA), הוגדר במערכת הביטחון כמוצלח. בניסוי שוגר המיירט וביצע את כל שלבי הטיסה באטמוספרה ובחלל.

בהודעת משרד הביטחון נמסר כי ב"ניסוי נבחנו היכולות והביצועים של מערכת "חץ 3" החדשה, אשר נחשבת למערכת חדשנית ומהפכנית במשפחת המיירטים בעולם. יכולות אלו יאפשרו למרכיבים הקיימים של מערכת נשק "חץ", המבצעית כיום, להתמודד ביעילות רבה יותר עם איומים עתידיים על מדינת ישראל". עוד נמסר מהמשרד כי "הצלחת הניסוי מהווה אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה גם כנגד איומים הצפויים בזירה. יודגש כי מדובר בניסוי נוסף בתהליך פיתוח שיימשך בשנים הקרובות. בעתיד צפויים ניסויים נוספים בטרם הצבת המערכת לשירות מבצעי".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר בעקבות הניסוי ש"מדינת ישראל ממשיכה בפיתוח וייצור מערכות נשק ייחודיות ופורצות דרך, אשר מטרתן הגנה על אזרחי מדינת ישראל ועל תשתיות אסטרטגיות. פיתוחן של מערכות מסוג זה יאפשר למדינת ישראל לקיים חיי שגרה אל מול האיומים הניצבים לפתחנו, ויסייע לצה"ל להכריע מערכה, אם יידרש לה, במהירות וביעילות". יעלון הוסיף כי "פיתוח "חץ 3" מהווה מימד נוסף ביכולות ההגנה האקטיבית המתקדמות שישראל מפתחת". 

בפברואר שעבר ערכה מינהלת "חומה" במשרד הביטחון ניסוי טיסה ראשון במיירט "חץ 3", השיפור המרכזי לעומת "חץ 2". בכיר במערכת הביטחון סיפר אז כי בניסוי, המיירט "המריא משדה הניסויים של חיל האוויר על שפת הים ועלה בתאוצה כלפי השמיים לכיוון הים התיכון. לאחר מכן המשיך המיירט בשיוט, חצה גובה של כמאה קילומטרים, ביצע סדרת תמרונים בחלל וערך מעקב אחר אובייקטים שונים, ביניהם גם כוכבים". שר הביטחון דאז אהוד ברק אמר כי "מדובר באבן דרך חשובה למערכת ההגנה הרב שכבתית של מדינת ישראל".

צפו בניסוי הראשון במיירט, בשנה שעברה:

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ