מנהל שיבא: מצבו של שרון נהיה גרוע יותר מיום ליום

ההידרדרות במצבו הבריאותי של רה"מ לשעבר נמשכת זה היום השישי. רוטשטיין: "אם יחול שינוי במצבו זה יהיה בגדר נס. סכנת החיים שלו גברה"

עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו אפרתי

מגמת ההידרדרות במצבו של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, נמשכת זה היום השישי ברציפות. מהדיווח היומי שמסר היום (שני) מנהל המרכז הרפואי שיבא, פרופ' זאב רוטשטיין, עולה כי על אף ההתייצבות בקצב לבו ובלחץ דמו של שרון, נמשכת ירידה הדרגתית בתפקוד מערכות ואיברים חיוניים בגופו.

"בסך הכל עברה עוד יממה, והמצב די ברור לכולם. התייצבות קצב הלב השטיחה מעט את עקומת הירידה, אבל תפקוד איבריו נמצא בהידרדרות בקצב הדרגתי מאוד. למרות ההתייצבות בפעילות לבו, לא ראינו התייצבות בתפקוד הכליות, הכבד, הריאות ושאר האיברים החיוניים לחיים", אמר רוטשטיין והוסיף: "המצב נהיה גרוע יותר מיום ליום, ואם יחול שינוי במצבו זה יהיה בגדר נס. סכנת החיים שלו לא פחתה, ואולי אפילו גברה". לדבריו, שרון ממשיך לקבל טיפול תרופתי, והזיהום בדמו נמצא תחת שליטה אנטיביוטית.

בניו של שרון ובני משפחתו נמצאים כל העת ליד מיטתו, ומפעם לפעם מקבלים חברים ומכרים המגיעים לתמוך ולחזק אותם. "אנחנו עובדים כבר תקופה ארוכה כצוות – הרופאים והמשפחה, ואנו מוצפים בפניות והצעות לטיפול מכל מיני מקומות – אם זה טיפולים שהם חלק מהטיפול הרגיל או טיפולים אלטרנטיביים. אנחנו מדברים ומתייעצים עם המשפחה", הוסיף רוטשטיין.

פרופ' זאב רוטשטיין, מנהל שיבא, מוסר דיווח על מצבו של שרון, אתמולצילום: מוטי מילרוד

מאז יום רביעי האחרון נמצא שרון במצב של אי ספיקת כליות חריפה, כאשר מערכות חיוניות בגופו נפגעו והוא סובל מאי ספיקה מערכתית. בסוף השבוע לא חל שינוי חיובי במצבו והוא נותר קריטי ובסכנת חיים. כמו כן, מבית החולים נמסר כי התגלו סימני זיהום בדמו, ואתמול כאמור דווח על התייצבות בקצב ליבו ובלחץ דמו. על אף השיפור הנקודתי במצבו של שרון, לא בוצעה התערבות רפואית משמעותית בטיפולו, כמו חיבור לדיאליזה, כיוון שקריסת המערכות הכללית של גופו היא בלתי הפיכה ונמצאת בתהליך החמרה עקבי.

שרון, כמעט בן 86, לקה בדימום תוך־מוחי בינואר 2006, ואושפז תחילה בבית החולים הדסה עין־כרם, שם נעשו מאמצים להשיבו להכרה מלאה, שלא הועילו. במאי אותה שנה הוא הועבר לשיבא, ומאז הוא מאושפז ביחידה לשיקום נשימתי בבית החולים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ