בנט: "לא נקבל הסכם על בסיס קווי 67', לא נשב בממשלה שתסכן את ביטחוננו"

שר הכלכלה נואם בתל אביב, ותוקף בחריפות את התהליך המדיני. "המו"מ הביא רק טרור", אמר, "אם ידידותנו דוחקות בנו להתאבד - נאמר להן לא"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים53
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר הכלכלה נפתלי בנט נואם בשעה זו במכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) בתל אביב. "אנחנו מכריעים בימים אלו את גורל ישראל", אמר בנט, שהחל את נאומו באיחור קל, בהתייחסו עם הפלסטינים. "פעם אמרו לנו שצריך לתת שטחים למען שלום, אך הישראלים של היום מבינים שצריך צבא חזק ואמונה".

שר הכלכלה התייחס להסתה ברשות הפלסטינית, ואמר כי "ילדי אוסלו הפלסטינים הם היום בני 21 שגדלו עם הסתה מתוכננת, שיטתית וארסית נגדנו, שמביאה דורות של מחבלים. כשילדים מתחנכים על חגורות נפץ, ורחוב סומסום אנטישמי - היהודי הופך להיות שטן. שום הסכם לא ישנה את זה. רק הפלסטינים יכולים לשנות את זה - והפסת ההסתה הפלסטינית היא שתסלול את הדרך לשלום". לדברי בנט, "המו"מ המדיני הביא רק טרור, ומאז תחילתו יש אינתיפאדה זוחלת". 

השר התייחס גם לדמוגרפיה, ולמחלוקת בעניין היחס בין ערבים ליהודים בין הירדן לים. "מספרים לנו על השד הדמוגרפי ושלא יהיה רוב יהודי", אמר, "זה לא נכון. להיפך. הילודה הערבית צונחת. ביום שאחרי הסכם המדינה הפלסטינית תפתח את הגבולות למאות אלפי פליטים וצאצאיהם. דמיינו את עצמכם נוסעים בכביש 6 ורואים אותם על הגדרות".

נפתלי בנטצילום: מוטי מילרוד

באשר לדברים שאמר לאחרונה שר החוץ של ארה"ב, ג'ון קרי, לפיהם "המנהיגים בשני הצדדים יצטרכו", אמר בנט: "ההחלטה הקלה היתה ההתנתקות, לקול מחיאות הכפיים של העולם, אך ההחלטה הקשה היתה לעמוד איתן; ההחלטה הקלה היתה הסכם אוסלו, אך ההחלטה הקשה היתה סיפוח ירושלים והגולן".

בנט התייחס גם להיבט הפוליטי הפנימי של התהליך, ואמר כי "נגמרו המשחקים - קווי 67' הם חלוקת ירושלים ומסירת הכותל המערבי - איך ההיסטוריה תזכור מנהיג שיסכים לוותר על ירושלים. לעולם לא נסכים לוותר על ירושלים מאוחדת בריבונות ישראל. לא נקבל הסכם שמתבסס על קווי 67'. לא נסכים שהגבול יעבור בכביש 6. לא נשב בממשלה שבשל לחץ בינלאומי תחלק את בירתנו ותסכן את ביטחוננו. אם הידידות שלנו דוחקות בנו להתאבד - גם אם זה מכוונה טובה - נגיד להן לא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ