יעלון נגד קרי: לא להיבהל מההפחדות, הזמן לא פועל לרעתנו

שר הביטחון המשיך לתקוף את שר החוץ האמריקאי ואמר שהקריאות בעולם לפתור את הסכסוך עם הפלסטינים בהקדם האפשרי שגויות: "חושב שהדרך ארוכה"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ממשיך לתקוף את שר החוץ של ארה"ב ג'ון קרי. במפגש עם תלמידי תיכון באופקים היום (שלישי) בצהריים, דחה יעלון את דבריו של קרי לפיהם הזמן פועל לרעת ישראל ולכן צריך לפתור את הסכסוך עם הפלסטינים בהקדם. "אומרים שהזמן פועל לרעתנו", אמר יעלון. "לא להיבהל מכל מיני הפחדות. לא צריך להתבלבל, לא להילחץ ולא להיכנע".

בחודשים האחרונים התבטא קרי כמה פעמים וטען כי קיים צורך דחוף לפתור את הסכסוך בין ישראל לפלסטינים. שר החוץ האמריקאי אף הזהיר כי השינויים הדמוגרפיים יביאו לכך שאם לא תוקם מדינה פלסטינית, ישראל לא תוכל להמשיך להיות מדינה יהודית ודמוקרטית. קרי אף הדגיש בשורה של התבטאויות כי אם תהליך השלום ייכשל עלול הדבר להביא לאינתיפאדה שלישית ולגל חרמות נגד ישראל.

יעלון הוסיף כי גורמים רבים בעולם חושבים שהסכסוך הישראלי־פלסטיני הוא מקור חוסר היציבות במזרח התיכון, ולכן גם חושבים שצריך לפתור אותו כמה שיותר מהר. "הלוואי והיה פתרון כזה לסכסוך. יש דברים שלא פותרים באחת אלא צריך להתמודד איתם לאורך זמן. לכן מול האמירה הזו – אני מכחיש את זה מכל וכל. אני חושב שהדרך ארוכה".

שר הביטחון יעלון נואם באופקים, אתמולצילום: אליהו הרשקוביץ

שר הביטחון לא חזר בו ולא הכחיש את הציטוטים שהתפרסמו בשמו הבוקר ב"ידיעות אחרונות" לפיהם קרי הוא "אובססיבי ומשיחי" אולם ניסה להוריד את גובה הלהבות.

"גם אם יש מחלוקות בינינו לבין האמריקנים בדיונים, הן לא צריכות להאפיל על המטרות והאינטרסים המשותפים בינינו", אמר יעלון.

הבוקר התפרסמו ב"ידיעות אחרונות" דברים שאמר יעלון, ולפיהם קרי הוא "אובססיבי ומשיחי" וכי הוא (יעלון) מקווה ש"קרי יקבל כבר פרס נובל ויניח לנו". בשבוע שעבר הופיעו ציטוטים זהים לחלוטין בכתבה שהתפרסמה בכותרת הראשית של "ישראל היום". אף שבסביבתו של יעלון הכחישו אז כי הוא עומד מאחורי הדברים, הפרסום הבוקר מצביע על כך ששר הביטחון אכן אמר אותם ושהם לפחות שיקפו בצורה מדויקת את דעתו.

אחר הצהריים פרסם יעלון הודעת הבהרה לגבי הציטוטים שפורסמו בשמו הבוקר נגד קרי. בהודעה לא הכחיש יעלון את הדברים ולא חזר בו אולם הבהיר כי "כשיש מחלוקות אנו מלבנים אותן בתוך החדר, כולל עם שר החוץ קרי, אתו אני מקיים שיחות רבות בנוגע לעתידה של ישראל".

יעלון הוסיף כי "היחסים בין ארה"ב וישראל הם אינטימיים ובעלי משמעות רבה עבורנו. ארה"ב היא ידידתנו הגדולה ביותר ובעלת בריתנו החשובה ביותר, אמשיך לשמור בנחישות, באחריות ובשיקול דעת על ביטחונם של אזרחי ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ