הותר לפרסום |

אסירים ביטחוניים תכננו לבצע פיגוע חטיפה

שלושה אסירים פלסטינים החברים בארגון "גדודי חללי הקודש", המופעל על ידי חמאס, קשרו קשר לביצוע חטיפה בשטחי הגדה המערבית

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

היום הותר לפרסום כי במהלך החודש שעבר גילה שב"כ על כוונתם של אסירים ביטחוניים להקים חוליה צבאית בגדה שתבצע פיגוע חטיפה. לפי הודעת שב"כ, המעורבים בפרשה היו בשלביו הראשוניים של תכנון הפיגוע שסוכל.

לפי הודעת השב"כ, בראש החוליה עמד מוחמד בל, בן 24, הכלוא בכלא אשל שבדרום. בל, במקור תושב רצועת עזה, כלוא בכלא הישראלי מאז שנת 2008. על פי החשדות, בל גייס שני עצורים פלסטינים עבור ביצוע הפיגועים: עלי חרוב, בן 21, תושב דורא שבאזור חברון, המרצה עונש מאסר בישראל בגין חברות בחוליה צבאית שתכננה לבצע פיגועים ומעורבותו בייצור מטענים ובקבוקי תבערה; וכן רג'ב אלדין, בן 53, תושב חיזמא שבאזור רמאללה - פעיל לשעבר בחזית העממית לשחרור פלסטין העצור מחודש מאי 2012, לאחר שהודה בחקירתו בביצוע שלושה ניסיונות לבצע פיגועי חטיפה. 

כנגד השלושה הוגשו ב-26 בדצמבר כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע המייחסים להם חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, קשירת קשר לביצוע פשע ומגע עם סוכן חוץ.

חיילים מארגון "גדודי חללי אל אקצה" שממנו התפצל הארגון "חללי הקודש"צילום: רויטרס

בשב"כ טוענים כי השלושה הודו בחקירתם על כוונתם לבצע את הפיגוע, באמצעות ארגון המכונה "גדודי לוחמי הקודש", בו פעיל בל. בל נעזר באיש קשר מטעם הארגון, עאמר קאסם, בן 29 מרצועת עזה.

ארגון "גדודי לוחמי הקודש" התפצל מגדודי חללי אל-אקצה ונחשב לפי גורמי ביטחון לכזה המקיים מערכת יחסים עם חמאס ברצועה, ומעורב בביצוע פיגועים שונים, כולל ירי רקטות לעבר ישראל, ירי לעבר כוחות צה"ל והפעלת מטענים. בשב"כ טוענים כי מאחר ואותו ארגון מקבל מימון כספי, אמצעי לחימה, וכן הדרכות וסיוע מקצועי מחמאס, בפועל "ארגון 'גדודי לוחמי הקודש' הוא ארגון חסות של חמאס לכל דבר ועניין".

בשב"כ הוסיפו כי "הסיכול העדכני והחקירות חשפו, פעם נוספת, את מאמציו של ארגון 'גדודי לוחמי הקודש' להרחיב את זירת הפעילות שלו לאיו"ש. זאת, במטרה לשרת את אדונו – ארגון חמאס, שכל הפעילות מתבצעת בתיאום ובהנחיה איתו – על ידי ייזום פעילות צבאית בגזרה מרוחקת מהרצועה, וזאת כדי שחמאס יוכל לשמור על מראית עין לכאורה של שמירה על ההבנות להפסקת האש, שהובילו לסיום מבצע עמוד ענן'. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ