נתניהו דורש להכיר בגוש התנחלויות נוסף; הציע לקנות חלק מהשטח

רה"מ מבקש להותיר בידי ישראל את אזור בית אל אך אינו מוכן לחילופי שטחים זהים, והעלה אפשרות לשלם עבור חלקם בכסף. הפלסטינים מתנגדים בתוקף

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו העלה בשיחותיו עם שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי דרישה לשמירה על גוש התנחלויות רביעי באזור בית אל, בנוסף לשלושת הגושים שדרשה ישראל בעבר - אריאל, גוש עציון ומעלה אדומים. מקור ישראלי שעודכן בדברים על ידי גורמים אמריקאים ציין כי הפלסטינים מתנגדים בתוקף לדרישתו של נתניהו.

המקור הישראלי ציין כי נתניהו אינו מוכן לחילופי שטחים זהים בגודלם ובאיכותם לפיצוי הפלסטינים על סיפוח גושי ההתנחלויות לישראל. אחד הרעיונות שהעלה נתניהו היה לרכוש מהפלסטינים בכסף את חלק מהשטחים עליהם נמצאים גושי ההתנחלויות ולפצות אותם על החלק האחר בשטחים חלופיים שנמצאים כיום בישראל.

דרישת נתניהו לגוש התנחלויות רביעי והצעתו לרכישת חלק מהגושים בכסף פורסמה הבוקר (חמישי) לראשונה בגלי צה"ל.

ההתנחלות בית אל. נתניהו שב והצהיר כי לא תפונהצילום: אמיל סלמן

בשבועיים האחרונים התבטא נתניהו כמה פעמים בנוגע להשארת בית אל בריבונות ישראלית בהסכם שלום. בישיבת סיעת הליכוד בשבוע שעבר אמר נתניהו: "לא נוותר על מקומות שאחרים ויתרו עליהם בעבר". לדבריו, חברון או בית אל אינן באף אחד מגושי ההתנחלויות, "אולם הן בעלות חשיבות לעם היהודי" ולכן לא יפונו.

יום קודם לכן, בישיבת הממשלה, אמר נתניהו: "אנחנו לא זרים בירושלים, אנחנו לא זרים בבית אל, אנחנו לא זרים בחברון". הוא הוסיף: "אנחנו יודעים שאנחנו רוצים להגיע להישג, אבל ההישג הזה לא יכול למחוק את זכויותיה של מדינת ישראל ושל העם היהודי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ