לבני ומולכו ייפגשו עם קרי בוושינגטון וידונו בנוסח הסכם המסגרת

השניים יצאו לארה"ב הלילה וייפגשו מחר עם שר החוץ האמריקאי. מטרה נוספת של הפגישה היא הכנת פגישתם של נתניהו־קרי בשולי פורום דאבוס השבוע

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שרת המשפטים ושליחו של ראש הממשלה עו"ד יצחק מולכו ייצאו הלילה לוושינגטון וייפגשו מחר (יום ב') עם שר החוץ של ארה"ב , כך נודע ל"הארץ". מטרת הנסיעה היא לדון בנוסח שאותו מעוניינת ארה"ב להציג לישראל ופלסטינים בתוך כמה שבועות.

מטרה נוספת של הפגישה מחר בוושינגטון תהיה להכין את הפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין שר החוץ האמריקאי שתתקיים ביום חמישי או שישי, בשולי פורום דאבוס בשווייץ. קרי יגיע לשווייץ כבר ביום שלישי כדי להשתתף בוועידת השלום למלחמת האזרחים בסוריה, ואילו נתניהו צפוי לנחות במדינה ביום רביעי בערב.

לבני, מולכו ושגריר ישראל בוושינגטון רון דרמר ייפגשו עם קרי ועם השליח למזרח התיכון מרטין אינדיק, כמו גם עם בכירים בבית הלבן, בניסיון לצמצם את הפערים בנוגע לסעיפים שיוכנסו לנייר המסגרת. המסמך אמור לעסוק בכל סוגיות הליבה של הסדר הקבע – גבולות, ביטחון, ירושלים, פליטים ועוד – ולהציג עקרונות לפתרונן.

נתניהו וקרי בירושלים, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

הפגישה בין קרי לנתניהו בדאבוס צפויה להימשך כמה שעות, ולבני ומולכו יטוסו מוושינגטון לשווייץ כדי להשתתף בה. בשלב זה מעוניין קרי להמשיך במגעיו עם שני הצדדים כדי לנסות ולהגיע למסמך שיהיה כמה שיותר מוסכם על שני הצדדים. בשבוע הבא יגיעו לוושינגטון גם נציגי הרשות הפלסטינית כדי לקיים שיחות משלהם עם קרי בנושא. רק לאחר סבבי השיחות עם הישראלים והפלסטינים יבחן קרי האם ניתן להגיע להסכמות ואם יש טעם בביקור נוסף שלו באזור.

בשלב הזה יש פערים גדולים מאוד בין העמדות הישראליות והפלסטיניות לגבי תוכן נייר המסגרת. עם זאת, מחלוקות מהותיות קיימות גם בין ישראל לארה"ב, במיוחד בכל הנוגע לתוכנית האמריקאית לסידורי ביטחון בגדה המערבית ביום שאחרי הסכם שלום ישראלי־פלסטיני.

משה יעלון נגד שר החוץ האמריקאי הגבירה את המתיחות בין הצדדים וחידדה את המחלוקות. האמריקאים נפגעו מאוד מדבריו של יעלון וגם מהעובדה שנתניהו לא התנער מהם שפומבי. קרי הודיע בשבוע שעבר כי ימשיך לקדם את תהליך השלום ולא יירתע מהביקורת, אולם מנגד לא קיבל את התנצלותו של יעלון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ