בנט: מדינה פלסטינית תרסק את כלכלת ישראל

שר הכלכלה אמר את הדברים בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי הבוקר, על רקע הקריאות המתרבות להטיל חרם כלכלי על ישראל

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

שר הכלכלה נפתלי בנט, אמר היום (שני) כי הקמת מדינה פלסטינית "תרסק" את כלכלת ישראל. השר אמר את הדברים בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי, על רקע הקריאות המתרבות להטיל חרם כלכלי על ישראל.

"יש עכשיו לחץ כלכלי הולך וגובר על ישראל ואם מדינת ישראל לא תחלק את הארץ שלה, את הבירה שלה, ותמסור אותן לפלסטינים, אז הלחץ הכלכלי ילך ויתהדק על מדינת ישראל. ורואים את זה בכותרות ראשיות של עיתונים, אפילו הבוקר... אני פה קובע, שהאמת הפוכה", אמר השר. "מדינה פלסטינית תרסק את כלכלת ישראל. תקראו את שפתיי: מדינה פלסטינית תרסק את כלכלת ישראל".

בנט, שהצביע על אזור יהודה ושומרון במפת תבליט של ישראל, הוסיף ואמר: "צריך להבין פעם אחת ולתמיד מה המשמעות. פה אתם רואים את מדינת פלסטין, חלילה, העתידית". לדבריו, "אני יודע בדיוק מה זה, להפסיד מכרז בגלל שאתה ישראלי. אני יודע בדיוק מה זה כשהלקוחות שלך בקנדה, ארה"ב או לונדון פוחדים להגיע לישראל ולכן לא יקנו ממך את המוצרים. אני יודע בדיוק מה זה, שאתה צריך לנסות להסתיר את העובדה שאתה חברה ישראלית. אף אחד לא יספר לי שכלכלת ישראל תשגשג במצב כזה וזה בדיוק מה שנקבל אם חלילה נקים את מדינת פלסטין בלב הארץ שלנו. חברים, ארץ ישראל שייכת לעם ישראל כבר אלפי שנים וזאת עובדה".

בנט בדיון סיעת הבית היהודי, הבוקרצילום: אמיל סלמן

השר הוסיף וסיכם: "צריך להרים פה ראש, להפסיק לפחד. נלחמנו נגד טרור וניצחנו. נלחמנו נגד מלחמות קונבנציונליות, ניצחנו. עכשיו יש מלחמה מסוג חדש, של דה־לגיטימציה של מדינת ישראל ושל הזכות שלנו לארץ הזאת ואנחנו צריכים להשיב מלחמה ולנצח".

הבוקר פרסם העיתון "ידיעות אחרונות" ידיעה שלפיה כמאה אנשי עסקים ישראלים התאגדו במסר של אזהרה לראש הממשלה, בנימין נתניהו. לדבריהם, יש להגיע להסדר עם הפלסטינים בהקדם: "העולם מאבד סבלנות והאיום בסנקציות גובר", אמרו.

בתגובה לדברי בנט אמרה שרת המשפטים, ציפי לבני, כי "שר הכלכלה צריך להחליט אם הוא מייצג גם את אזרחי ישראל או רק את תושבי ההתנחלויות המבודדות. ביום בו אנשי עסקים מובילים, מימין ומשמאל, מביעים דאגה אמיתית ועמוקה לעתיד הכלכלה, בנט - השר הממונה על הכלכלה - מעדיף להקשיב דווקא לרבנים קיצוניים. תפקידה של הנהגה אחראית וציונית הוא לא להיצמד לאידיאולוגיה שהתבודד את ישראל ותפגע בכלכלה ובכל אזרח, אלא לרצות ולפעול להסדר מדיני שיחזק מעמדנו בעולם ואת ביטחון וכלכלת ישראל ויבטיח מדינה יהודית ודמוקרטית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ