קרי ונתניהו נועדו בדאבוס בניסיון לגבש נייר מסגרת לפתרון סוגיות הליבה

לקראת בואו של עריקאת לוושינגטון בשבוע הבא ינסה שר החוץ האמריקאי להתוות הסכם שיכלול את העקרונות שלפיהם יתנהלו המגעים

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר (שישי) עם שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי בשולי הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס שבשוויץ. פקידים ישראלים ואמריקאים אמרו כי הפגישה עוסקת בניסיונות להגיע לנייר מסגרת שיקבע עקרונות לפתרון סוגיות הליבה של הסכסוך הישראלי־פלסטיני ויהווה בסיס להמשך המשא ומתן בין הצדדים.

ביום שני נפגש קרי בוושינגטון עם שרת המשפטים ציפי לבני ועם שליחו של ראש הממשלה יצחק מולכו כדי להכין את הפגישה עם נתניהו. לבני ומולכו המשיכו ביום שלישי בדיונים בוושינגטון עם השליח האמריקאי מרטין אינדיק וצוותו, וניסו לגבש ניסוחים לנייר המסגרת. בשבוע הבא יגיע לוושינגטון ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת לשיחות דומות.

נתניהו עם הגעתו לדאבוס, לפני יומייםצילום: קובי גדעון / לע"מ

קרי יישא אחר הצהריים נאום בפורום דאבוס על תהליך השלום הישראלי־פלסטיני. הוא אמר אתמול בראיון לרשת אל־ערביה כי בשלב זה הצדדים עדיין לא הצליחו להגיע לנייר מסגרת. "אנחנו עובדים עם שני הצדדים בהרבה רצון טוב", אמר קרי, "אני מקווה שנוכל להגיע לנייר מסגרת. זה מאוד קשה ויש לנו עוד הרבה עבודה".

קרי ציין כי נייר המסגרת יבהיר את הצורה שבה שני הצדדים סבורים שהסדר הקבע והסכם השלום ייראו, ויכלול את העקרונות המוסכמים ביחס לאופן שבו יש להמשיך את המשא ומתן על הסדר הקבע. "נייר המסגרת יכלול קווים מנחים או מפת דרכים שתיקח את שני הצדדים לא להסדר ביניים אלא להסדר קבע, לסוף הסכסוך ולסוף התביעות, להקמת מדינה פלסטינית, לסיום הכיבוש ולהבטחת ביטחונה של ישראל", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ