דיווח בנורווגיה: יאיר נתניהו בזוגיות עם אזרחית המדינה

העיתון "דאגן" דיווח כי בת הזוג של בנו של רה"מ היא סנדרה לייקנגר (25), הלומדת במרכז הבינתחומי בהרצליה, וכי השניים בילו בסוף השבוע בחופשה בארצה

"הארץ"
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
"הארץ"

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מצוי זה כמה חודשים בזוגיות עם אזרחית נורווגיה הלומדת בישראל. כך דיווחו בסוף השבוע העיתונים הנורווגיים "דאגן" ו"גרימסטאד אדרסטידנד"

לפי הדיווח ב"דאגן", בת הזוג של נתניהו (24) היא סנדרה לייקנגר (25), הלומדת תקשורת חזותית במרכז הבינתחומי בהרצליה. העיתון הוסיף כי לאחר וועידת דאבוס טסו נתניהו ולייקנגר לנופש בצפון נורבגיה. עוד דווח כי צילומי השניים בארכיפלג הנורבגי הועלו לעמוד הפייסבוק של יאיר נתניהו, אולם הן נחסמו לגולשים שאינם נמנים עם חבריו. לייקנגר ביקשה שלא להגיב לדיווח.

מקור ביטחוני נורווגי, שנשאל אם יאיר נתניהו נזקק לאבטחה מצד שירותי הביטחון המדינה, השיב כי אינו יכול לאשר או להכחיש אם נתניהו אכן ביקר בנורבגיה.

הדיווח באתר "דאגן", בסוף השבוע

ארגון להב"ה, הפועל "למניעת התבוללות בארץ הקודש", פרסם בדף הפייסבוק שלו מכתב לראש הממשלה בעקבות הפרסום, ובו נכתב כי אם הדיווח נכון "ההשלכות של מעשיו של בנך, אף שהוא לכאורה, אדם פרטי, הן מרחיקות לכת, הן לגבי משפחתך באופן אישי, הן בפן הלאומי-מדיני.

"איזו דוגמה, מהווה בנו שלראש ממשלת מדינת היהודים, המשקיעה מיליונים במניעת ההתבוללות בחוץ לארץ, ליהודי העולם, שיתהו, מדוע ישנה בעיה אצלנו, שעה שההתבוללות מתרחשת בביתו של ראש ממשלת מדינת היהודים", נכתב. "אביך פרופ' בנציון נתניהו, מתהפך בקברו, על מעשהו של בנך. הוא ודאי לא חלם שהמשך מורשתו ומשפחתו המפוארת, תיגדע על ידי מי מנכדיו, כשיתחתן עם גויה".

ב-2011 פרסם יאיר נתניהו כמה סטטוסים שנויים במחלוקת בעמוד הפייסבוק שלו. בין היתר הוא השיב לסטטוס שכתב השחקן אשטון קוצ'ר בתגובה על פיטורי המעצב ג'ון גליאנו מבית האופנה דיור בעקבות התבטאויות אנטישמיות. "האם אתם חושבים שגליאנו היה מפוטר לו היה פוגע במוסלמים?" שאל קוצ'ר, בסטטוס שפרסם זמן קצר אחרי רצח בני משפחת פוגל באיתמר. נתניהו, ששירת אז בצה"ל, השיב תחת השם ג'סי נתן כי הוא "מאוכזב מההערה הזאת, ודווקא ביום שבו פלסטינים רצחו משפחה ישראלית של שני הורים, שני ילדים ותינוק במיטתם. תתבייש".

נתניהו מתח ביקורת גם על פרסומים שהתייחסו לאמו שרה. "שונא את התקשורת הארורה", כתב באנגלית אחרי פרסום ידיעה עליה. זמן קצר לאחר שכתב מוסף "הארץ" אורי בלאו פנה לקבלת תגובה מנתניהו, ההתבטאויות נמחקו מהפרופיל שלו. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ