נתניהו עונה לבנט: פוגע בחוסר אחריות במהלך שנועד לחשוף סרבנות פלסטינית

לשכת ראש הממשלה השיבה לשר הכלכלה, לאחר שאמר כי האפשרות להשאיר ישראלים במדינה פלסטינית משקפת "אובדן עשתונות ערכי"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו תקפה הבוקר (שני) בחריפות את שר הכלכלה, נפתלי בנט, והאשימה אותו ב"פגיעה חסרת אחריות לאומית במהלך שבמנסה לחשוף את פניה האמיתיות של הרשות הפלסטינית כדי לקבל כותרת לדקה". בלשכת נתניהו הוסיפו כי "בנט פוגע בניסיון של ראש הממשלה להוכיח כי סרבנית השלום האמיתית היא הרשות הפלסטינית".

בתגובה ראשונית שפורסמה אמש לקראת חצות, תקפו בלשכת ראש הממשלה את הרשות הפלסטינית על כך שדחתה על הסף את האפשרות שהתנחלויות יישארו בשטח המדינה הפלסטינית. "אין דבר שחושף יותר מכל את חוסר הנכונות של הרשות הפלסטינית בהסדר עם מדינת ישראל, מאשר תגובתם הקיצונית והפזיזה על פרסום לא רשמי", מסרו גורמים בלשכת נתניהו. "הסכם יושג רק כשהפלסטינים יכירו במדינה היהודית ורק כשיובטחו האינטרסים החיוניים לביטחונם של אזרחי ישראל".

לשכת ראש הממשלה תדרכה אתמול כתבים זרים והדגישה כי נתניהו סבור שיש לאפשר למתנחלים שירצו בכך להישאר בבתיהם תחת שלטון פלסטיני, לאחר חתימה על הסכם שלום. בכיר בלשכת ראש הממשלה אמר לסוכנויות הידיעות הזרות כי נתניהו מאמין שאין סיבה שלא יהיה מיעוט יהודי במדינה הפלסטינית, כפי שיש מיעוט ערבי במדינה היהודית.

נתניהו ובנט במליאת הכנסת, יולי 2013צילום: טלי מאייר

מה שנאמר בתדרוך הוא המשך לדבריו של נתניהו ביום שישי, בפורום דאבוס, ולפיהם אין בכוונתו "לפנות אף יישוב ולעקור אף ישראלי". גם בנאומו בקונגרס האמריקאי במאי 2011 אמר נתניהו כי יהיו התנחלויות שיישארו מחוץ לגבולות ישראל אחרי הסכם עם הפלסטינים.

יו"ר הבית היהודי, שר הכלכלה נפתלי בנט, תקף בחריפות את הדברים ואמר אתמול כי הם "משקפים אובדן עשתונות ערכי". בנט פרסם הודעה שבה נאמר כי "2,000 שנות כיסופים לארץ ישראל לא עברו כדי לחיות תחת שלטון אבו־מאזן, ומי שמעלה על דעתו חיי יהודים בארץ ישראל תחת שלטון פלסטיני שומט את הקרקע תחת ישיבתנו בתל אביב".

גורמים בלשכתו של שר הכלכלה נפתלי בנט אמרו היום כי ראש הממשלהלא אמר באף פורום בימים האחרונים כי הוא מעוניין לבצע מהלך שיחשוף את פניה של הרשות הפלסטינית. "נתניהו ובנט ישבו אתמול שש שעות ביחד - בהתחלה בממשלה ואחר כך בקבינט וראש הממשלה לא אמר דבר בעניין", ציינו מקורבי בנט. "בפעם הבאה שראש הממשלה יוצא במהלך טקטי מבריק כדאי שיתאם אותו עם שריו". 

בכיר בבית היהודי אמר אמש כי בדיונים הפנימיים שהתקיימו בנושא המדיני בחודשים האחרונים, הדגיש נתניהו שלא יפנה יישובים, אבל מעולם לא אמר באופן ברור כי הוא מעוניין להשאיר את ההתנחלויות תחת שלטון פלסטיני. "זה רעיון הזוי", אמר, "זה זמן שראש הממשלה צריך לעמוד איתן ולא להתקפל. מי שמעלה על דעתו שעלי, איתמר או עופרה יהיו תחת שלטון פלסטיני, יגמור עם ירושלים תחת שלטון פלסטיני. כשצריך עוצמה נתניהו מידרדר במדרון חלקלק. אנחנו קוראים לו להזים את התדרוכים שיוצאים מלשכתו".

זו התקפה חסרת תקדים של בנט ומקורביו על נתניהו, בעניין תהליך השלום. מקורבי בנט סירבו לומר אמש אם הם מאיימים בפרישה מהקואליציה. עם זאת, בנט הודיע לפני כמה שבועות כי אם נתניהו יקבל מסמך מסגרת אמריקאי שיקבע כי גבולות המדינה הפלסטינית יתבססו על קווי 1967 עם חילופי שטחים - הבית היהודי תפרוש מהממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ