נתניהו דורש מבנט התנצלות פומבית וברורה: "הוא מסכן את הרכב הממשלה"

בלשכת רה"מ כינו את שר הכלכלה "חצוף" ואמרו כי "יש לנו מספיק חלופות לבית היהודי". חברי מפלגתו של בנט יצאו להגנתו: "העם צריך להיות גאה בנפתלי"

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

גורמים בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו אמרו הבוקר (רביעי) כי העבירו מסר ליו"ר הבית היהודי ושר הכלכלה נפתלי בנט ולפיו עליו להתנצל "באופן פומבי, חד וברור" על התקפותיו האישיות נגד נתניהו בימים האחרונים אחרת הרכב הממשלה יהיה בסכנה.

"הובהר לבנט שיהיה מחיר לאי התנצלות", אמר בכיר בלשכת ראש הממשלה. "אף אחד לא ילמד את נתניהו מהי אהבת ישראל ומהי דאגה לביטחונם של אזרחיה. אחרי כל הטענות שיש לבנט לא ברור למה הוא נדבק לכסא הממשלה".

בלשכת נתניהו כינו הבוקר את בנט "חצוף" ואמרו כי "הסגנון חסר האחריות שלו לא יעבור בשתיקה". לדברי בכיר בלשכת נתניהו התנהגותו של בנט פוגעת באינטרסים של ההתיישבות ביהודה ושומרון.

"אם הוא לא יתנצל הוא מסכן את הרכב הממשלה הנוכחית", אמרו בלשכת ראש הממשלה. "יש לנו מספיק חלופות לבית היהודי. גם ממשלה בלי בנט תמשיך לדאוג לביטחון המדינה בדיוק כמו הממשלה הקודמת לפני שהוא הגיע".

בנט בכנס המחקר לביטחון לאומי, אתמולצילום: מוטי מילרוד

במפלגתו של בנט יצאו היום להגנתו. "הבית היהודי שמרה ותמשיך לשמור על ארץ ישראל, גם אל מול איומים קואליציוניים", אמר סגן שר החינוך אבי וורצמן. "רוב חברי הקואליציה, ביניהם גם חברי הליכוד, מאמינים כי הרעיון ההזוי של מסירת שטחים והשארת יהודים תחת שלטון פלסטיני ראוי לו שייגנז באותה מהירות שבה עלה. אני קורא לראש הממשלה לחזור בו מהרעיון הבלתי מוסרי הזה". ח"כ זבולון כלפא אמר כי "העם צריך להיות גאה בנפתלי", וח"כ אורית סטרוק אמרה כי "מחוייבות קואליציונית אינה כוללת סתימת פיות. לשר בממשלה יש זכות ואף חובה להביע את עמדתו ועמדת בוחריו בסוגיות ערכיות ומהותיות שלמענן נבחר".

ביום ראשון האחרון תדרכה לשכת ראש הממשלה כתבים זרים והדגישה כי נתניהו סבור שיש לאפשר למתנחלים שירצו בכך, להישאר בבתיהם תחת שלטון פלסטיני לאחר חתימה על הסכם שלום. בכיר בלשכת ראש הממשלה אמר לסוכנויות הידיעות הזרות כי נתניהו מאמין שאין סיבה שלא יהיה מיעוט יהודי במדינה הפלסטינית, כפי שיש מיעוט ערבי במדינה היהודית.

בנט תקף בחריפות את הדברים ואמר כי הם "משקפים אובדן עשתונות ערכי". לדבריו, "2,000 שנות כיסופים לארץ ישראל לא עברו כדי לחיות תחת שלטון אבו־מאזן, ומי שמעלה על דעתו חיי יהודים בארץ ישראל תחת שלטון פלסטיני שומט את הקרקע תחת ישיבתנו בתל אביב".

חבר הכנסת צחי הנגבי (הליכוד) אמר הבוקר בריאיון לגלי צה"ל: "אני לא זוכר ב-20 השנים האחרונות התנהלות כזו של שר שיש בה גם מידה של ציניות. אתה לא מסכים עם העמדות של הממשלה, בסדר, אבל למה אתה נאחז בכסא שלך. ממה שאני יודע גם משיחותי עם ראש הממשלה שסבלנותו כלפי התופעה הזו מגיעה ממש עד קצה יכולת הסיבולת שלו"‬.

השתתף בהכנת הידיעה: יהונתן ליס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ