צה"ל תקף ברצועת עזה בתגובה לירי לעבר ישראל

7 בני אדם נפצעו בתקיפה של אתר לייצור אמצעי לחימה ואתר אחסון נשק ברצועה. אתמול ירו הפלסטינים רקטה לעבר מועצת שדות נגב, לא היו נפגעים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צה"ל תקף הלילה (שישי) אתר לייצור אמצעי לחימה בצפון רצועת עזה ואתר לאחסון נשק בדרום הרצועה. לטענת הפלסטינים שבעה בני אדם נפצעו בהפצצות. תקיפות חיל האוויר הן תגובה לרקטה שירו פלסטינים הלילה לעבר שטח ישראל.

מדובר צה"ל נמסר כי בצבא רואים "בחומרה כל ירי לעבר שטח מדינת ישראל וימשיך לפעול בעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל".

אתמול בערב התפוצצה רקטת קאסם במועצה אזורית שדות נגב, סמוך לנתיבות. אזעקת "צבע אדום" נשמעה ביישובי הסביבה, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. תושבי נתיבות, כמו גם המושבים בסביבה, דיווחו על פיצוץ חזק שנשמע, אך לא יצאו הנחיות מיוחדות לתושבים. 

לפני שבועיים שוגרו חמש רקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל באזור אשקלון, ויורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. לא היו נפגעים או נזק בתקרית. מאוחר יותר הגיב צה"ל לירי וחיל האוויר תקף מספר מטרות, בהן משגרים ואתרים לייצור ואחסון אמצעי לחימה בצפון רצועת עזה. מצה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

בעקבות תקיפת חיל האוויר, לפני שבועיים, במתחם של הזרוע הצבאית של חמאס, מערבית לעיר עזה, נפצעו אשה וארבעה ילדים באורח קל עד בינוני כתוצאה מרסיסי זכוכית.

יומיים קודם לכן, נורו שתי רקטות מרצועת עזה בתום טקס ההלווייה של אריאל שרון. הרקטות נפלו סמוך לגדר המערכת בתחום המועצה האזורית שער הנגב. איש לא נפגע. בתגובה, תקף חיל האוויר ברצועת עזה. לפי הודעת הצבא, הותקפו שתי מטרות, האחת מתחם צבאי במרכז הרצועה, והשנייה - תשתית טרור, כך לפי צה"ל, בדרום הרצועה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ