שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ברק רביד
ברק רביד
ברק רביד
ברק רביד

שרי החוץ של הקוורטט – ארצות הברית, רוסיה, האיחוד האירופי והאו"ם – יתכנסו מחר (שבת) בשולי ועידת הביטחון במינכן כדי לדון בהתקדמות המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים ובמאמציו של שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי לגבש נייר מסגרת ובו עקרונות לפתרון סוגיות הליבה של הסכסוך.

"הפגישה הזו מתקיימת ברגע שבו יש לקבל החלטות קשות ואמיצות", אמרה שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון, שתנהל את המפגש במינכן. "הרווחים של השלום עבור הישראלים והפלסטינים הם עצומים ואני מקווה שיחדיו נוכל לסייע להחלטות האלה להפוך למציאות כדי לסיים את הסכסוך ולמלא את שאיפותיהם הלגיטימיות של שני הצדדים".

קרי ושטיינמאייר בפגישתם בברלין, היוםצילום: אי–פי

קרי צפוי לעדכן את עמיתיו על התקדמות המגעים עם הישראלים והפלסטינים על ניסוח מסמך המסגרת. בתחילת השבוע ביקרו בוושינגטון ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת וראש המודיעין הפלסטיני, מאג'ד פרג', ונפגשו עם קרי ועם צוותו. שבוע קודם לכן היו בוושינגטון שרת המשפטים, ציפי לבני, ושליחו של ראש הממשלה, יצחק מולכו, לשיחות דומות.

יש להניח שקרי ירצה לקבל גיבוי משרי החוץ של הקוורטט למהלך שהוא מוביל ולגייס אותם להפעיל את השפעתם על הישראלים ועל הפלסטינים בשבועות הקרובים. שר החוץ האמריקאי יגיע למפגש במינכן אחרי פגישותיו היום בברלין עם הקאנצלרית אנגלה מרקל ועם שר החוץ שטיינמאייר. האחרון ביקר בירושלים וברמאללה לפני כשבועיים, והקאנצלרית תגיע לאזור בעוד פחות מחודש. קרי צפוי לבקש את עזרתה של גרמניה בהפעלת לחץ על הצדדים להשיב בחיוב למסמך המסגרת שהוא עומד להציג בקרוב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ