שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יאיר אטינגר
יאיר אטינגר

השר נפתלי בנט, יו"ר מפלגת הבית היהודי, מבהיר היום (שלישי) כי אין למפלגתו כוונה לפרוש לפני הצגתו של מסמך קרי לפתרון הסכסוך במזרח התיכון. בנט אמר, כי פנה בעניין לראש הממשלה נתניהו ואמר "אני לא יודע לשפוט, להגיד עכשיו. תביא את הכל, כן מסמך לא מסמך, כן החלטת ממשלה לא החלטת ממשלה. כן חתימה לא חתימה, מה כתוב במסמך, ואני אדע לשפוט. אם הדבר הזה לא יתאם את ערכינו – לא נהיה (בקואליציה), אם הדבר הזה יתאם את ערכינו - נהיה ונחזק את ראש הממשלה. אין לי מטרה לזנק החוצה כדי להראות, וגם אין לי מטרה להיצמד בפנים".

בנט הופיע היום בכנס ירושלים של עיתון "בשבע", לראיון עם העיתונאית סיון רהב-מאיר. הוא נשאל על דבריה של ח"כ איילת שקד שעה קלה קודם לכן, באותו פורום, בו אמרה שותפתו של בנט ויו"ר סיעת הבית היהודי כי הוא "חותר להנהיג את מדינת ישראל". בנט הגיב ואמר "אני חושב בהחלט שהרוח שלנו והדרך שלנו יכולה וחייבת להוביל את מדינת ישראל". כשנשאל מדוע הוא ושקד הצטרפו למפלגה הדתית לאומית, ולא לליכוד, השיב בנט: "לבית היהודי יש תפקיד היסטורי במדינת ישראל. התפקיד ההיסטורי שלנו זה לקחת את היהדות, לקחת את התורה, ולהזריק את זה לתוך הנשמה של המדינה שלנו".

נפתלי בנט אתמול, בהכרזה על רפורמת הכשרות של משרד הדתות בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי

בנט הוסיף כי כי "מדינת ישראל לא קמה בגלל השואה, היא קמה בגלל התנ"ך והתפקיד שלנו להפוך את המדינה למדינה יהודית אמיתית (...) המדינה הופכת יום-יום יותר יהודית, זו ברכה אדירה. איפה אנחנו ואיפה לפני ארבעים שנה מבחינת היהדות של מדינת ישראל? (...) בסוף זו המערכה, איזו מדינה: האם אנחנו מדינה רגילה כמו נורווגיה ושוודיה או שאנחנו מדינה יהודית, וזה תפקידנו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ