רקטה התפוצצה בצפון הנגב, בשעה שמאות מטיילים פקדו את האזור

הרקטה התפוצצה בשטח פתוח מחוץ לאחד מיישובי המועצה האזורית שדות נגב, בסביבות השעה 17:00. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שירלי סיידלר

רקטה התפוצצה היום (שבת) בשטח פתוח מחוץ לאחד מיישובי המועצה האזורית שדות נגב. אזעקת צבע אדום נשמעה לפני כן בשטחי המועצה, כמו גם בכמה יישובים במועצה האזורית שער הנגב. הרקטה התפוצצה בסביבות השעה 17:00, בשעה שמאות מטיילים פקדו את צפון הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

לדברי ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר, "זו השנה ה-13 שבה האזור משלם בעקביות ובעוצמה משתנה, את מחיר הסכסוך הישראלי-פלסטיני. תושבי האזור מאמינים בזכותה של ישראל להגן על ריבונותה נגד התוקפנות מעזה, ובה בעת מקווים לפריצת דרך במסלול המדיני. רק הסדר כולל עם שכנינו ועם המדינות הערביות יאפשרו שינוי מהותי במציאות חיינו".

ביום חמישי האחרון נפלו שלוש רקטות בשטח ישראל. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. סמוך לשעה 20:30 נשמעה אזעקת צבע אדום במספר יישובים במועצה אזורית חוף אשקלון, ותושבים דיווחו כי לפחות פיצוץ עז אחד נשמע באזור. כוחות הביטחון ביצעו סריקות בחיפוש אחר סימנים לפגיעה. המועצה המקומית דיווחה כי סוללת כיפת ברזל יירטה רקטה שנורתה על העיר אשקלון, אולם בצה"ל הכחישו כי בוצע יירוט.

בשעה 14:00 באותו היום רקטה התפוצצה בשטח פתוח, אזעקה נשמעה גם כן ביישובי חוף אשקלון. בשני המקרים לא נרשם נזק או נפגעים.

לפני כשבוע יירטה מערכת כיפת ברזל שמוצבת באילת רקטה שנורתה מסיני. זאת, כמה ימים לאחר ירי קודם שבוצע לעבר העיר. בשני המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

כיפת ברזל באזור שדרות, בחודש דצמבר האחרוןצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ