ארבעה הרוגים בפיצוץ באוטובוס תיירים במסוף טאבה

הפיצוץ אירע באוטובוס שהסיע תיירים מדרום קוריאה, בצד המצרי של מעבר הגבול. לאחר שעות ספורות נפתח מסוף טאבה לתנועה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ארבעה בני אדם נהרגו בפיצוץ שאירע היום (ראשון) באוטובוס תיירים מדרום קוריאה במסוף טאבה בצד המצרי. על פי דיווח של סוכנות הידיעות אי-פי, ההרוגים הם שלושה תיירים ונהג האוטובוס המצרי. בפיצוץ נפצעו גם 13 תיירים בדרגות פציעה שונות. על פי הערכות מדובר בפיגוע, גורמי אבטחה באילת הורו להגביר את הכוננות באזור. 

גורמי ביטחון במצרים אמרו כי באוטובוס שנסע ממרכז סיני למסוף טאבה, היו 33 תיירים. הפיצוץ אירע כמה עשרות מטרים מהמסוף. עדי ראיה בארץ דיווחו על פטריית עשן קטנה וקול נפץ עז שנשמע גם באילת. העיתון המצרי אל-אהראם ציטט מקור ביטחוני שאמר כי המטען הוטמן בתוך האוטובוס. עוד דווח כי האוטובוס עצר בכמה נקודות בידוק בטרם התפוצץ. אנצאר בית אל-מקדס, ארגון המסונף לאל קאעדה, קיבל אחריות על הפיגוע, לפי דיווחים בכלי תקשורת ערביים.

אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של מד"א היו בכוננות במסוף טאבה לקליטת נפגעים על מנת לטפל בהם ולפנות אותם לבית החולים יוספטל. אך לאחר שהובן כי ככל הנראה לא יפונו פצועים ממצרים לשטח ישראל, פונו הניידות מאזור הגבול והן יישארו בכוננות בשטח העיר אילת.  

אוטובוס התיירים שנפגע בטאבה, היוםצילום: אי-אף-פי

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין מסר כי "מד"א ערוך להעניק כל סיוע שיידרש לנפגעי הפיגוע. "מד"א ממשיך לשמור על קשר עם משרד החוץ, צה"ל, גורמי הצלב האדום בארץ ובז'נבה ועם שאר הגורמים הרלוונטיים על מנת לסייע לנפגעים ככל שיידרש", אמר.

רשות שדות התעופה, האחראית על מסופי הגבול היבשתיים של ישראל, הודיעה כי מסוף טאבה נפתח מחדש למעבר ישראלים שמבקשים לחזור ארצה. מהרשות נמסר כי בסיני כמה עשרות ישראלים, וכי יש תיאום מלא עם המצרים לגבי חזרתם לאילת.

מושל מחוז דרום סיני, חאלד פודה, אמר כי בשלב זה לא ידועה סיבת הפיצוץ, ולמקום הוזנקו כוחות גדולים שחוקרים את האירוע. מקורות במצרים ציינו כי קיבלו מסר מישראל לפיו היא מוכנה לקלוט פצועים בבתי חולים בארץ, אם יהיה בכך צורך. במשטרת אילת אמרו כי מדובר בפיצוץ באוטובוס בצד המצרי של המסוף, ולא ידוע על נפגעים ישראלים. כוחות ביטחון רבים נמצאים במעבר במידה והמצרים יבקשו סיוע. 

במגן דוד אדום סיפרו ש"נמסר למד"א מרחב נגב על פיצוץ שנשמע בצד המצרי סמוך למסוף טאבה". למקום הוזנקו אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של מד"א שערוכים לטפל ולפנות נפגעים במידת הצורך".

זירת הפיצוץ בטאבה צילום: טוויטר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ