אחרי נטישת המליאה, בנט ערך פגישת פיוס עם נשיא הפרלמנט האירופי

יו"ר הבית היהודי נפגש בבריסל עם מרטין שולץ, הסביר את התקרית בכך ש"לא הצליח לחיות עם אמירות לא נכונות" והעניק לו במתנה מטבע מתקופת המכבים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר הכלכלה נפתלי בנט ערך היום בבריסל (רביעי) "פגישת פיוס" עם נשיא הפרלמנט האירופי מרטין שולץ, לאחר שבשבוע שעבר נטש את מליאת הכנסת בעת נאומו של שולץ במחאה על דבריו. בנט שוהה בעיר במסגרת כנס שרי תעשייה ממדינות הים התיכון, והפגישה עם שולץ נקבעה עוד לפני התקרית בכנסת, אך הנסיבות הפכו אותה לטעונה במיוחד. הפגישה היתה אמורה להימשך 20 דקות בלבד, אך התארכה ל-50 דקות.

מקורות בסביבתו של בנט, שהשתתפו בפגישה, אמרו כי היא התחילה באווירה מתוחה מאוד. בנט היה זה שהעלה את התקרית מיוזמתו כבר בתחילת הפגישה. הוא לא התנצל על נטישת האולם ועל ההשתלחות של חברי מפלגתו בשולץ במהלך הנאום, אך ניסה להבהיר את הרקע לדברים. בנט סיפר לשולץ כי הוא שומע שוב ושוב אמירות לא נכונות על ישראל, וכששמע את דבריו בנושא ההבדל בין הקצבת המים למתנחלים ולפלסטינים לא יכול היה להישאר אדיש. "לא הצלחתי לחיות עם אמירות לא נכונות ולכן יצאתי מהאולם", אמר.

שולץ מיהר להסיט את נושא הדיון לתעסוקה והיי-טק ובהמשך החל לספר על עצמו, על ידידותו רבת השנים לישראל ועל מלחמתו בחרמות נגדה. לאחר ששולץ סיפר לבנט שקרא לאחרונה ספר על ההיסטוריה של ירושלים, שלף השר הישראלי מטבע עתיק מתקופת המכבים והעניק אותו במתנה לנשיא הפרלמנט האירופי כמחווה אישית.

לאחר התקרית בכנסת התראיין שולץ לעיתון הגרמני "די ולט" ומסר את גרסתו לאירועים. "הצגתי בכנסת את העמדה של הפרלמנט האירופי. מטבע הדברים, אני לא יכול לומר רק דברים שלכולם יהיה נעים לשמוע, אלא עלי להציג גם את הדברים השנויים במחלוקת", אמר. "הופתעתי ונפגעתי מהתגובה הקשה, משום שהנאום שנשאתי היה פרו-ישראלי. האנשים שהפריעו לנאום שלי משתייכים למפלגה קיצונית ומגיבים כך על כל ביקורת שמפריעה להם. גם ג'ון קרי הותקף בדרך דומה".

בנט ושולץ בפגישה בבריסל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ