מרקל: גרמניה מחויבת לתקנות האיחוד בנוגע לסימון מוצרים מההתנחלויות

הקנצלרית הבהירה במסיבת עיתונאים עם נתניהו בירושלים כי אינה תומכת בהטלת חרם על ישראל. רה"מ: אם נוחרם נפנה לשווקים אחרים בעולם

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

קנצלרית גרמניה נפגשה הבוקר (שלישי) עם ראש הממשלה בירושלים, והדגישה במסיבת עיתונאים משותפת עמו כי אף שאינה תומכת בהטלת כל סוג של חרם על ישראל, ארצה מחויבת לתקנות  הנוגעות לסימון מוצרים מהתנחלויות. לדבריה, אין תמימות דעים תמידית בינה לבין נתניהו בסוגיית ההתנחלויות אולם היא הביעה תקוותה כי הם יוכלו להתגבר על כך. 

נתניהו התייחס אף הוא לסוגיית החרם והדגיש כי "אם יהיו נגדנו חרמות באירופה נפנה לשווקים אחרים בעולם שמעוניינים בטכנולוגיה שלנו". לדבריו, "אפשר להשמיע ביקורת נגד ישראל, אולם אלה הקוראים להחרימה לא עושים זאת גם ביחס למדינות אחרות". ביחס להקפאת הבנייה בהתנחלויות אמר ראש הממשלה כי "עמדתי על האינטרסים בחמש השנים האחרונות, אבל לפעמים עדיף להמעיט בהצהרות". 

נתניהו ומרקל בירושליםצילום: אי-אף-פי

מרקל ונתניהו התבטאו גם בעניין . הקנצלרית הדגישה כי שני הצדדים מחויבים לוויתורים, וכי גרמניה מכירה בזכות של ישראל לביטחון במסגרת כל הסכם שלום עתידי. היא הביעה תמיכה גם במתווה שתי המדינות שהציע שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי. נתניהו אמר כי הוא מאמין בפתרון שתי המדינות ובחשיבות ההכרה הפלסטינית במדינה היהודית. 

ראש הממשלה אמר כי אינו מעוניין להתייחס לדיווחים שפורסמו אמש על , אולם ציין בעניין זה כי "המדיניות שלנו ברורה. נעשה מה שצריך כדי להגן על אזרחינו".

מרקל ונתניהו התייחסו לעניין והמשא ומתן ביחס אליה בין איראן למעצמות. "איראן ממשיכה לפעול באופן בלתי נלאה להשגת נשק גרעיני", אמר נתניהו, "אפילו לאפשר לה להמשיך ולהעשיר אורניום ברמה נמוכה זה צעד שגוי". מרקל אמרה כי תוכנית הגרעין האיראנית אינה מאיימת על ישראל בלבד אלא על אירופה כולה, בשל תוכנית פיתוח הטילים הבליסטיים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ