תושב טירה שריגל אחרי גבי אשכנזי ישתחרר הבוקר מהכלא

ראווי סולטאני הורשע ב-2010 בקיום מגע עם חיזבאללה ובמעקב אחר הרמטכ"ל דאז כדי להפוך אותו ליעד להתנקשות

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ראווי סולטאני, תושב טירה שהורשע ב-2010 בקיום מגע עם סוכן זר, ישתחרר הבוקר (רביעי) מבית הכלא בתום ארבע שנים במאסר. בין השאר עקב האיש, כיום בן 27, אחרי הרמטכ"ל דאז, גבי אשכנזי, כיעד פוטנציאלי להתנקשות בו.

שחרורו של סולטאני התאפשר לאחר שוועדת השליש בשירות בתי הסוהר (שב"ס) קיצרה את עונשו בשליש. בפרקליטות שקלו להגיש ערר, אך הבוקר הודיעו כי אין בכוונתם לעשות כן ולפיכך הוא אמור להשתחרר הבוקר מכלא גלבוע.

בכתב האישום נגדו נכתב כי סולטאני יצר קשר לראשונה עם סוכני חיזבאללה כשיצא שנה למחנה קיץ במרוקו, שאירגנה תנועת הצעירים הלאומים הערבים. המחנה מתקיים מדי שנה באחת ממדינות ערב, ולוקחים בו חלק גם צעירים מבל"ד. במחנה השתתף גם סלמאן חרב, פעיל חיזבאללה לבנוני שיצר קשר עם אסירים מישראל והרצה להם על מאבק החיזבאללה נגד צה"ל במלחמת לבנון השנייה. סולטאני סיפר לחרב כי יש בידיו מידע על הרמטכ"ל כיוון שהתעמל איתו באותו חדר כושר. בין השאר עקב סולטאני אחרי זמני הגעתו של אשכנזי למקום.

סולטאניצילום: ניר כפרי

לאחר שחזר לישראל, שמר סולטאני על קשר עם סלמאן באמצעות האינטרנט והטלפון. בדצמבר 2008 נסע לפולין למפגש עם מפעיל נוסף של החיזבאללה ומסר את המידע שאסף. המפעילים ביקשו ממנו להמשיך לאסוף חומרים על בכירים נוספים ויעדים פוטנציאליים לפיגועים בישראל.

גורמי המודיעין משוכנעים שחיזבאללה בחר ברמטכ"ל כמטרה שוות ערך לקצין המבצעים של הארגון, עימאד מורנייה, שחוסל לפני שנה וחצי בדמשק. חיזבאללה טרם הוציא לפועל פיגוע נקמה על חיסול מורנייה ומספר ניסיונות לבצע פיגועי ראווה נגד מטרות בחו"ל סוכלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ