שתי רקטות שנורו מכיוון סוריה התפוצצו הלילה בחרמון

בצה"ל מעריכים כי הירי לא קשור למתיחות בצפון בשל התקיפה המיוחסת לחיל האוויר בלבנון, אלא היה ירי תועה שמקורו במלחמת האזרחים בסוריה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

בעוד המתיחות בגבול הצפון נותרת על כנה, נשמעו היום (שבת) לפנות בוקר פיצוצים עזים באזור החרמון. בצה"ל פתחו בסריקות עם עלות השחר, ובשעות הבוקר נמצאו שרידי שתי רקטות. ואולם, בצה"ל מעריכים כי לא היה זה ירי מכוון כי אם ירי תועה של פגזים במסגרת מלחמת האזרחים בסוריה.

קצין בפיקוד הצפון ששוחח עם כתבים בתחילת השבוע אמר כי זליגת מלחמת האזרחים הסורית מהווה את המקור של מרבית התקריות בגבול. עם זאת, הקצין ציין כי ידוע לצה"ל על שלוש תקריות שונות בהן היתה פעילות מכוונת של חיילים מצבא סוריה, בין היתר בהנחת המטען שפגע בג'יפ סיור צבאי בחודש דצמבר, ובירי קודם לאזור החרמון.

המתח בצפון מורגש מאז תקיפת יעד חיזבאללה בלבנון, המיוחסת לפי פרסומים זרים לחיל האוויר הישראלי. בחיזבאללה איימו כי בכוונתם להגיב לתקיפה, ומחשש לתגובה זו מורגשת דריכות בצפון. כך למשל הונחו חקלאים להתרחק מהגבול מחשש לירי צלפים, וכתות כוננות הונחו לשמור על דריכות.

עד כה לא דווח מה הובילה השיירה שהותקפה, בדרכה מסוריה לבסיסי חיזבאללה. בעבר כללו המשלוחים טילים נגד מטוסים, טילי קרקע־קרקע מדויקים לטווח בינוני וטילי חוף־ים מתקדמים - שלושה סוגי נשק שישראל הודיעה בפומבי כי תפעל לסכל את העברתם ללבנון. בימים האחרונים העריכו במערכת הביטחון כי חיזבאללה עלול לנסות ולפגוע בבכירים ישראלים, בתגובה על הפעילות הצבאית המיוחסת לה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ