חיים לוינסון

המתנחלים אינם נרתעים מנתוני התחלות הבנייה לשנת 2013, שפורסמו היום על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס). לפי הנתונים, בשנת 2013 נרשמה עלייה של כ-123% בהתחלות הבנייה ביהודה ושומרון - הגדולה ביותר מכל המחוזות בארץ. עוד לפי הנתונים, בשנה החולפת נבנו ברחבי יהודה ושומרון 1,161 יחידות דיור ביוזמה ממשלתית. זאת, לעומת 113 יחידות דיור שנבנו ביוזמת הממשלה ב-2012.

עם זאת, במועצת יש"ע מסבירים כי מבחינה כמותית, במחוז יהודה ושומרון נרשמו הכי פחות התחלות בנייה מכל מחוז אחר בארץ, וכי הזינוק באחוזים נובע מהקפאת המכרזים בשנה שלפני כן. "הגידול בהתחלות הבנייה בשנת 2013 נובע מעצירת מכרזי הבנייה בשנת 2012, עד כדי מצב שבו כמעט ולא היתה כל בנייה באותה שנה", אמר סמנכ"ל מועצת יש"ע, יגאל דילמוני. "לכן כל בנייה בשנה שלאחר מכן תיראה כגידול דרמטי".

במועצת יש"ע לא הרגישו צורך להתנצל על הנתונים, וקראו לממשלת ישראל לפרסם עוד ועוד מכרזים לבנייה חדשה ביהודה ושומרון: "זה הזמן להגדיל עוד את כמות מכרזי הבנייה ביהודה ושומרון", נמסר מהמועצה. "מדובר בבניה מצומצמת, מעטה ולא מספיקה - בעיקר לאור העובדה שגידול האוכלוסייה ביש"ע הוא פי שניים וחצי מקצב הגידול בשאר אזורי מדינת ישראל. אנו קוראים לממשלת ישראל לפרסם באופן מיידי את כל מכרזי הבנייה התקועים ביהודה ושומרון, ובכך להגדיל את היצע הדיור קרוב מאוד לאזור המרכז, ולסייע להורדת מחירי הדירות בגוש דן ובירושלים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ