כלי טיס סוריים התקרבו לגבול; חיל האוויר הזניק מטוסי קרב

מטוסי חיל האוויר הרחיקו את כלי הטיס, שהתקרבו ארבע פעמים הבוקר לגבול ישראל-סוריה. גורם צבאי: "ריבוי המקרים עורר חשד"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

מטוסי קרב של חיל האוויר הוזנקו לגבול סוריה ארבע פעמים תוך זמן קצר משעות הבוקר. היום (שישי) אירעו כמה תקריות שזוהו על ידי יחידת הבקרה האווירית של חיל האוויר, בהן התקרבו מטוסי קרב סוריים, ובמקרה אחר מסוקים, אל עבר הגבול הישראלי.

בצה"ל הזניקו מטוסי קרב לקרבת הגבול, במטרה להרחיק את כלי הטיס מהמקום. לאחר שכלי הטיס זיהו את מטוסי חיל האוויר, אם באמצעות המכ"ם שנמצא על גבי הכלים או זיהו אותם בעיניהם ממש - הם התרחקו מהמקום. גורם צבאי שהתייחס לנושא אמר כי תקריות אלו אינן חריגות, אך ריבוי המקרים - וכן העובדה שהתרחשו בסמיכות זה לזה, עוררו חשד. מדובר צה"ל נמסר כי הם אינם מפרטים על פעילות חיל האוויר.

השבוע סוכל ניסיון להניח מטען סמוך לגבול בצפון רמת הגולן. כוחות שזיהו דמויות סמוך לגדר פתחו בירי פגזים ונשק קל לעברן, ודיווחו כי זוהתה פגיעה. מקור צבאי אמר כי מדובר בפעילות המבוצעת בהכוונת חיזבאללה.

בשבוע שעבר נמצאו בחרמון שרידיהן של שתי רקטות, לאחר שקולות נפץ עזים נשמעו באזור. בצה"ל העריכו תחילה כי מדובר בירי תועה כחלק ממלחמת האזרחים בסוריה, אך מאוחר יותר נמסר כי נבדקות כל האפשרויות, לרבות ירי של חיזבאללה בתגובה לתקיפה שיוחסה לישראל בלבנון.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ