גיל שפר, ראש הסגל של נתניהו, סיים את תפקידו

שפר, ששרד את פרק הזמן הארוך ביותר בלשכת ראש הממשלה (חמש שנים), יוחלף על ידי ארי הרו שעבד עם נתניהו בעבר בכמה תפקידים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, גיל שפר, היועץ ששרד את פרק הזמן הארוך ביותר בלשכת נתניהו, סיים היום (ראשון) את תפקידו באופן רשמי. ממחר ייכנס לתפקיד ראש הסגל ארי הרו, שעבד עם נתניהו בעבר בכמה תפקידים.

שפר סיים את תפקידו אחרי חמש שנים בלשכת ראש הממשלה. הוא ליווה את נתניהו מאז כניסתו לתפקיד ב-2009 ושימש בתחילה כראש אגף הסיורים, האירועים והטקסים. לאחר מכן עבר שפר לתפקיד מנהל לשכת ראש הממשלה ואחרי התפוצצות פרשת נתן אשל והדחתו של האחרון, נכנס שפר לתפקיד הבכיר של ראש הסגל של נתניהו.

במסיבת הפרידה שנערכה לכבודו בצהריים אמר שפר כי לשכת ראש הממשלה הפכה עבורו לבית ולחלק בלתי נפרד מחייו והודה לנתניהו "על האמון המלא והאין סופי שנתת בי, על שיתוף הפעולה, והחופש הכמעט מוחלט לעשות את מה שחשבתי לנכון, על הסבלנות וההקשבה לדברים, על הגיבוי והתמיכה".

נתניהו שיבח ארוכות את שפר והגדיר אותו שחקן נשמה. "הרגשנו שיש מישהו להישען עליו", אמר נתניהו. "הרגשתי שאתה מהווה נבחרת שלמה והפעלת נבחרת שלמה על מנת לאפשר לי להניע את המדינה קדימה. הרגישות שלך לאנשים והדאגה לפרטים הקטנים, את זה עשית באחריות ובמיומנות, בהבנת הנשמה של האחרים".

את שפר יחליף בתפקיד ארי הרו, בן 40, נשוי ואב לארבעה ילדים. הרו, בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה מסיטי יוניברסיטי ניו יורק ותואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת תל אביב,
שימש יועץ לקשרי חוץ של בנימין נתניהו בשנת 2007 וכמנהל לשכתו בתפקידו כיו"ר האופוזיציה. בשנים 2008-2010 שימש הרו כמנהל לשכת ראש הממשלה תחת נתניהו.

מאז שעזב את לשכת ראש הממשלה הקים הרו חברת ייעוץ בינלאומית שאותה ניהל עד לפני כמה חודשים. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי במסגרת תפקידו יעסוק הרו גם בתחום המדיני וככל הנראה ייקח לידיו חלק מהסמכויות שהיו בידי יועצו המדיני של נתניהו, רון דרמר, שמונה לשגריר בוושינגטון.

הרו (מימין) ושפר, זה שנכנס וזה שיוצאצילום: מרק ישראל סלם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ