ברק רביד - צרובה
ברק רביד

נשיא המדינה שמעון פרס הצהיר היום (שני) על תמיכתו בנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס, לקראת פגישתו של האחרון עם הנשיא ארצות הברית ברק אובמה בבית הלבן הערב. בניגוד לדבריו של שר הביטחון משה יעלון אמר פרס כי עבאס הוא "פרטנר אמיתי לשלום".

לשכתו של פרס פרסמה את הדברים, שנאמרו בפגישה עם פעילת זכויות האדם רוז מפנדו, תחת הכותרת החריגה "נשיא המדינה הביע היום תמיכה ביו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לקראת פגישתו עם הנשיא אובמה". בפגישה אמר פרס כי "אבו מאזן הוא איש של עקרונות ומתנגד לטרור ולאלימות. הוא פרטנר טוב ואני שמח שהממשלה שלנו מנהלת משא ומתן מולו".

פרס שוחח היום גם עם מלך ירדן עבדאללה והביע בפניו צער על הרג השופט הירדני ראיד זעיתר בגשר אלנבי, לפני שבוע. בשבוע שעבר שיגר פרס למלך מכתב תנחומים בעקבות התקרית. לדברי הנשיא, "המלך עבדאללה הוא מנהיג בעל חזון, ותחת הנהגתו ירדן מהווה תפקיד מרכזי בקידום השלום והיציבות במזרח התיכון".

גם שר הביטחון יעלון שיגר בימים האחרונים מכתב לממשלת ירדן, שבו הביע צער עמוק על האירוע בגשר אלנבי. מלשכת שר הביטחון נמסר כי בימים הקרובים צפויים נציגי צה"ל להציג את ממצאי התחקיר שבוצע בנושא לנציגי צבא ירדן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ