לבני רומזת: בלי הסכם מסגרת לא ישוחררו אסירים נוספים

על רקע השחרור הצפוי של קבוצת האסירים הרביעית בסוף החודש, אמרה שרת המשפטים: "מפתחות הכלא נמצאים בידי אבו מאזן"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שרת המשפטים, , רמזה היום (שלישי) בנאום בוועידת הנגב בשדרות כי אם ישראל והפלסטינים לא יגיעו ל שעל בסיס עקרונותיו יוארך , לא תשוחרר הקבוצה הרביעית של האסירים הפלסטינים, הכלואים בישראל מלפני הסכם אוסלו.

אתמול, בפתח עם נשיא ארה"ב , אמר הנשיא הפלסטיני, , כי הוא מצפה מישראל לעמוד בהתחייבויותיה ולשחרר בסוף החודש את קבוצת האסירים הרביעית. עבאס אמר כי השחרור יהווה איתות לגבי רצינותה של ישראל בנוגע לתהליך השלום. 

"מפתחות הכלא נמצאים בידיו של אבו מאזן וההחלטות שיקבל בימים הקרובים", אמרה לבני במה שנראה כניסיון להפעיל לחץ על הנשיא הפלסטיני לקבל את מסמך המסגרת האמריקאי.

שרת המשפטים, ציפי לבני, בוועידת הנגב בשדרות, היוםצילום: רד צילום

לבני ציינה כי ישראל מעולם לא התחייבה לשחרר אסירים ערבים-ישראלים כחלק מהמשא ומתן עם הפלסטינים. "מעולם לא היתה התחייבות אוטומטית שלא קשורה למציאות המשא ומתן ולמה שיהיה עד תאריך השחרור", ציינה. "בימים אלה יוכרע אם יש בסיס להמשך המשא ומתן. משא ומתן רציני שמבוסס על הבנות בסיסיות ועל הבנה רחבה של מהות פתרון בסוגיות הליבה. ישראל אינה רוצה משא ומתן עקר שנועד להרוויח זמן ולהימנע מהחלטות".

לפני פגישתם של אובמה ועבאס אתמול, אמרו בכירים אמריקאים ל"הארץ" כי על עמיתו הפלסטיני לקבל את מסמך המסגרת האמריקאי כבסיס להמשך שיחות השלום. מקורות פלסטינים אמרו כי עבאס צפוי להציג התנגדות לדרישה להכרה פלסטינית בישראל כמדינה יהודית ולדרוש כי מסמך המסגרת יכלול אמירה ברורה לגבי הקמת בירת המדינה הפלסטינית במזרח ירושלים. בארה"ב התעורר חשש מפיצוץ המשא ומתן על רקע הגעתו למה שנתפס כנקודת הכרעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ