הלחץ האמריקאי נמשך |

ארה"ב בהודעה רשמית: עדיין ממתינים להתנצלות של יעלון

משרד החוץ בוושינגטון: מאוכזבים שלא קיבלנו התנצלות מיעלון, ומודאגים מדפוס ההתנהגות שלו. הבענו בבירור את חוסר הנחת שלנו והתנצלות תהיה מהלך טבעי

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

דוברת משרד החוץ בוושינגטון, ג'ניפר סאקי, אמרה הערב (שישי) בתדרוך היומי לכתבים כי ארה"ב "מאוכזבת מכך שלא קיבלה התנצלות" משר הביטחון הישראלי משה (בוגי) יעלון על .

סאקי הוסיפה כי התבטאויותיו של יעלון אינן משקפות את אופי היחסים של ישראל וארה"ב. "אנחנו עדיין מודאגים לגבי דפוס ההתנהגות של יעלון", ציינה סאקי. "אני חושבת שהבענו בצורה ברורה את חוסר הנחת שלנו לגבי דבריו, ואני חושבת שהתנצלות תהיה מהלך טבעי במקרה הזה".‬

אמש פקיד בכיר בממשל האמריקאי כי וושינגטון איננה מקבלת כתחליף להתנצלות את שיחת ההבהרה של יעלון עם עמיתו האמריקאי צ'אק הייגל. "השר יעלון לא הציע התנצלות לשר הייגל או לכל חבר אחר בממשל האמריקאי על התבטאויותיו הפוגעניות והמאכזבות ביותר, שאינן משקפות את עומק שיתוף הפעולה הביטחוני ואת היחסים הברי קיימא בין ישראל לארצות הברית".

ההודעה האמריקאית החריפה, השנייה שהתפרסמה מאותו הפקיד, באה בתגובה לידיעות שהופצו במהלך היום בכלי תקשורת, לפיהן יעלון התנצל בפני הייגל על אמירותיו באוניברסיטת תל-אביב, שפורסמו לראשונה ב"הארץ". על פי הדיווח, יעלון תקף את "חולשתו" של ממשל אובמה בזירות שונות בעולם, כולל אוקראינה, סיפר על אכזבתן של מדינות במזרח התיכון מהמדיניות האמריקאית, התריע מפני הסכנה שאמריקה תעמוד בפני טרור מבית בשל הסתגרותה הבינלאומית וקינח באמירה על ההגזמה בחשיבות שמייחסים לסיוע לישראל.

יעלון, בינואר האחרוןצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ