השב"כ: מועתז ושחה שנהרג בביר זית היה מעורב בפיגוע ירי

בשירות טוענים כי ושחה, שמשפחתו טענה שהוצא להורג על ידי חיילים שבאו לעצרו בפברואר, היה התצפיתן בירי לעבר עמדת צה"ל בגדה

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

שירות הביטחון הכללי הודיע היום (שני) שפיענח שתי תקריות ירי בגדה: תקרית אחת בצומת ג'ית, בינואר, שבה נעצרו חמישה חשודים במעורבות בירי על רכב ישראלי, שלושה מהם בשטח ישראל, ותקרית נוספת בביר זית, בפברואר.

בתאריך 25 בפברואר, כחצי שעה לאחר חצות, נפתחה אש ונזרק רימון הלם על עמדה צבאית באזור ביר זית. יומיים לאחר מכן, בפעילות של השב"כ, צה"ל והמשטרה, נעצרו שלושה תושבי ביר זית. השב"כ טוען שהם חשודים במעורבות בפיגוע יר לעבר העמדה ופעילים בחזית העממית לשחרור פלסטין. השב"כ ציין בהודעתו כי פאדי ושחה, שנעצר, הודה בחקירתו כי ביצע את הפיגוע יחד עם מועתז ושחה. כאשר כוחות הביטחון באו לעצור את מועתז בביר זית, בפברואר, הוא התבצר. לבית נורה טיל לאו. משפחתו של מועתז טענה אז שהוא הוצא להורג מטווח קצר.

הבית שבו נהרג ושחה בביר זית צילום: אי-פי

לפי השב"כ, פאדי ושחה, שהורשע בעבר בביצוע עבירות ביטחון וריצה עונש מאסר בכלא הישראלי, הסגיר בחקירתו רובה מאולתר, שבו השתמש לביצוע הפיגוע. לדברי פאדי בחקירתו, מוסר השב"כ, מועתז השתתף אף הוא בפיגוע בביר זית והיה תצפיתן. הוא היה אמור להזהיר את פאדי מפני כוחות צבא, כשיגיעו למקום.

בשירות הביטחון הכללי הוסיפו כי לפני הלווייתו של ושחה נערך לו טקס צבאי בראשות מפקד הביטחון הלאומי בגזרה, ובהשתתפות מושלת רמאללה. עוד נמסר מהשב"כ כי "לאחר מותו, פורסמו בתקשורת הפלסטינית, מטעם ממשלת הרשות הפלסטינית וגורמים ברשות, הודעות גינוי לישראל על הריגתו של ושחה". עוד הוסיפו בשב"כ כי לארגוני הטרור יש מוטיבציה גבוהה "לקדם פיגועים בשטח ולעבר מטרות צבאיות. גם ניכרת רמת הסיכון מארגון החזית העממית, שפעיליו עמלים על הוצאת פיגועים נגד מטרות ישראליות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ