כוח צה"ל פתח באש לעבר סירות החשודות בהברחה לעזה

בתגובה נורו יריות לעבר החיילים מכיוון החוף ברצועה, לא היו נפגעים בצד הישראלי. בעזה דיווחו על ארבעה פלסטינים שנפגעו באורח בינוני בתקרית

גילי כהן
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כוח של חיל הים פתח הלילה (רביעי) באש לעבר שני כלי שיט שעשו את דרכם ממצרים לרצועת עזה. בעזה דיווחו על ארבעה פלסטינים שנפגעו באורח בינוני בתקרית.

הכוח, ששייט על ספינת דבורה של חיל הים, זיהה שני כלי שיט קטנים ששבו מכיוון חצי האי סיני לרצועת עזה. בצבא חשדו כי מדובר בניסיון הברחה, ופתחו לעברם באש.

בדובר צה"ל אומרים כי הכוח זיהה פיצוצים לאחר ביצוע הירי לעבר כלי השיט העזתים. עוד אומרים בצבא, כי בתגובה נפתחה אש מכיוון החוף לעבר סירות חיל הים. לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל. גורם צבאי אמר כי נזק נגרם לספינות העזתיות.

סטי"לים של חיל הים באימוןצילום: דובר צה"ל

לפני כשבועיים התרחשה תקרית דומה, וגם בה נורתה אש מכיוון החוף ברצועת עזה לעבר כלי שיט של חיל הים שהתקרב לאלו שעשו דרכם לעזה. בצה"ל חשדו שכלי שיט הזה ניסה להעביר אמצעי לחימה ממצרים לעזה. 

בשבוע שעבר התגלתה מנהרה סמוך לרצועת עזה שנחפרה כ-700 מטר בתוך שטח ישראל - הטווח הרחוק ביותר שמנהרת טרור מעזה הגיעה אליו עד כה. בשבוע האחרון פעלו כוחות הנדסה לאיתור תוואי המנהרה שהתגלתה בין הקיבוצים עין השלושה ונירים - הרביעית במספר בשנה וחצי האחרונות - וגילו כי היא ארוכה פי שניים בהשוואה למנהרה הקודמת שנמצאה באוקטובר. גורם צבאי אישר ל"הארץ" כי זוהי המנהרה המזרחית ביותר שהתגלתה עד היום בשטח ישראל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ