עורכי דין חשודים בתיווך בין אסירים לחמאס תמורת תשלום

במשטרה טוענים ששישה עורכי דין ממזרח ירושלים העבירו אגרות מוצפנות מאסירים לפעילים בשטח תמורת מאות שקלים לביקור. בקרוב יוגשו כתבי אישום

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

משטרת ירושלים עצרה שישה עורכי דין ממזרח העיר בחשד שתיווכו בין אסירי חמאס לבין פעילי הארגון מחוץ לכלא תמורת תשלום. כך הותר היום (רביעי) לפרסום.

שני החשודים העיקריים הם מדחת עיסאווי ואחותו שירין עיסאווי, המתגוררים בעיסאוויה. היחידה המרכזית של משטרת ירושלים ושירות הביטחון הכללי ניהלו נגדם חקירה סמויה, ולטענת המשטרה הם ניהלו מערכת שבה קיבלו עורכי דין פלסטינים שביקרו אסירים בכלא בתמורה להעברת "אגרות" שבהן הוצפנו מסרים מבכירי חמאס לפעילים בשטח. המשטרה טוענת כי עורכי הדין ניצלו לשם כך את החיסיון בין עורך הדין ללקוח, וקיבלו 500 עד 700 שקלים לכל ביקור.

הסוגיות שנידונו באגרות, על פי הודעת המשטרה, הן "התנהלות כספית של הארגון, ארגון שביתות רעב של כלל אסירי חמאס בין כל בתי הכלא, העברת מסרים ומענים באמצעות תוכניות הטלוויזיה הפלסטינית ושידורי הרדיו הפלסטיני, קביעת זהות האסירים שישוחררו במסגרת עסקת שליט, וכן הבעת תמיכה של הנהגת האסירים בחאלד משעל לראשות חמאס".

עורכי הדין בהארכת מעצרם, בתחילת השבועצילום: אמיל סלמן

שירין עיסאווי כבר נעצרה והואשמה בעבר בעבירות דומות, אולם אז הסתיים התיק בעסקת טיעון, ובמסגרתו הורשעה רק בסעיף של איסור פעולה ברכוש למטרות טרור. בחקירתה עתה הכחישה עיסאווי את טענות החוקרים. אחיה מדחת ריצה גם הוא עונש מאסר בשל עבירות ביטחוניות. בחקירתו טען כי המסרים שהועברו היו רק דרישות שלום למשפחות.

להערכת המשטרה בימים הקרובים יוגש נגד החשודים כתב אישום בגין פעילות בארגון טרור, איסור פעילות ברכוש למטרות טרור, קשר לפשע ומגע עם סוכן חוץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ