צמיגי כלי הרכב של מח"ט שומרון נוקבו שוב ביצהר

המקרה אירע כשאל"מ ירום ערך סיור למחליפו, שלושה חודשים אחרי האירוע הקודם. דובר יצהר: אי אפשר להתעלם מהסמיכות להריסה של בית ביישוב

גילי כהן
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
ברק רביד

אלמונים ניקבו הבוקר (ראשון) את צמיגי כלי הרכב של מפקד חטיבת השומרון, אלוף משנה יואב ירום, בעת שביקר ביצהר. מקרה דומה אירע בהתנחלות יצהר לפני שלושה חודשים.

התקרית היום אירעה בעת שאל"מ ירום ערך סיור חפיפה למחליפו, סא"ל שי קלפר, להכרת הגזרה. מצה"ל נמסר כי "פגיעה במפקדי צה"ל ובחייליו העוסקים יום ולילה בהגנה על תושבי מדינת ישראל הינה חציית קו אדום".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, גינה בחריפות את השחתת רכב המח"ט ביצהר.
ואמר כי "נפעל באפס סובלנות נגד מי שפוגע בחיילי צה"ל ומפקדיו. המפגעים יתנו את הדין על המעשה הנפשע".

הג'יפ הצבאי של מח"ט שומרון ביצהר, היוםצילום: דובר צה"ל

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הגיב אף הוא על הפגיעה בכלי הרכב ואמר כי זהו אירוע "חמור מאוד, ומחייב טיפול חסר פשרות באחראים לו, כמו גם כלפי אלו שהשליכו בימים האחרונים אבנים על כוח מג"ב ופגעו ברכבו של קצין צה"ל אחר". יעלון הגדיר את המעשיים כ"טרור לכל דבר"' והוסיף כי על מערכת הביטחון "לעקור מהשורש תופעות שכאלו ולהילחם בהן מלחמת חורמה. לא נאפשר לקבוצה קיצונית, שולית ואלימה להרים יד על שלטון החוק, לשבש את חיינו ולאיים על מפקדי וחיילי צה"ל, ונפעל נגדה בכל האמצעים שהחוק מתיר לנו כדי להושיב את חבריה מאחורי סורג ובריח".

זוהי הפעם השנייה מתחילת השנה שמנוקבים גלגלי רכבו של ירום ביצהר. בתחילת ינואר אלמונים חיבלו בכלי הרכב של המח"ט, וניקבו גלגליו. לאחר התקרית הראשונה אמר ירום כי הוא מקווה שימוצה הדין עם מי שניקב את גלגלי הג'יפ שלו, וכי "מיגור העבריינות הוא בראש ובראשונה אינטרס פנימי של ההתיישבות, אני יודע שזאת עמדת גורמים רשמיים בהתיישבות וחשוב לומר זאת גם בפומבי".

בשבוע שעבר הגישו בצבא תלונה למשטרת מחוז ש"י, לאחר שאבנים הושלכו לעבר מכוניתו של קצין בדרגת סגן אלוף מהמנהל האזרחי. האבנים הושלכו לאחר שהקצין בדק שדה בו חרש פלסטיני בסמוך ליצהר. אבן אחת פגעה בשמשת רכבו, ואבן נוספת נזרקה אל גג מכוניתו.

דובר יצהר מסר בתגובה: "אנו מתנגדים באופן כללי למעשים שכאלה ומנסים למנוע את התרחשותם. ודאי שאין זו קבלת הפנים אותה אנו מעוניינים שהמח"ט הבא יקבל. מנגד, לא ניתן להתעלם מהסמיכות הגדולה למעשה ההרס הנפשע של בית משפחת לזר, וסערת הרוחות הנגרמת בעקבותיו. מול גלגליו חסרי האוויר של המח"ט עומד בית חרוב והרוס. אנו קוראים למערכת הביטחון לעשות את הנדרש ממנה להנמכת הלהבות".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ