דיווח: המתאבד מהפיגוע נגד ישראלים בבולגריה - אלג'יראי שאומן בלבנון

לפי מקורות המקורבים לחקירת הפיגוע, שנהרגו בו 5 ישראלים והנהג הבולגרי, המחבל המתאבד למד באוניברסיטת ביירות יחד עם שני חשודים נוספים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

המחבל המתאבד שפוצץ ביולי 2012 אוטובוס של תיירים ישראלים בנמל התעופה של בורגס בבולגריה - פיגוע שנהרגו בו חמישה ישראלים ונהג האוטובוס - הוא אלג'יראי שאומן במחנות בדרום לבנון. כך מסר הבוקר (שני) העיתון הבולגרי "פסרה", מפי מקורבים לחקירת הפיגוע. "המחבל נולד באלג'יריה, חי במרוקו ואומן במחנות בדרום לבנון", דיווח העיתון הבולגרי, המצטט חוקרים בפרשה. "הוא למד באוניברסיטת ביירות עם שני חשודים נוספים בביצוע הפיגוע", נמסר.

לפי הפרסומים בבולגריה, שני החשודים הנוספים הם ממוצא לבנוני, והם זוהו בשמותיהם: מליאד פארח, המוכר גם כחוסיין חוסיין, אזרח אוסטרליה בן 32; וחסן אל חאג' חסן, אזרח קנדה בן 25.

האוטובוס שבו בוצע הפיגוע בבולגריה

לפי הפרסומים בבולגריה, ארגון חיזבאללה עמד מאחורי הפיגוע הזה בעיר הנופש בורגס. בשל ההודעה הבולגרית על האחראי לפיגוע, האיחוד הארופי הכניס ביולי 2013 את חיזבאללה לרשימת ארגוני הטרור. חיזבאללה הכחיש את הטענה למעורבותו בפיגוע.

התובע הראשי הבולגרי מסר ביום שישי האחרון שהתקבל מידע חדש על המחבל המתאבד, ושסביר להניח שהחקירה תורחב עקב כך.

בתחילת 2013 הדלפו לתקשורת הבולגרית, הקנדית והאוסטרלית, פרטים רבים ומרתקים מדו"ח החקירה הבולגרי, בייחוד לגבי זהותם של שלושת חברי החוליה שביצעה את הפיגוע, הדרך שבה הגיעו לבולגריה והאופן שבה קושרו לחיזבאללה. השלושה היו לבנונים שהחזיקו בדרכונים זרים – שני קנדים ואוסטרלי. אחד הקנדים, ששמו ידוע למודיעין הבולגרי, הגיע עם אמו לקנדה בגיל שמונה ואחרי ארבע שנים שב ללבנון. בבורגס הוא השתמש ברישיון נהיגה קנדי מזויף ובשם ראלף ויליאם ריקו. האזרח האוסטרלי, שגם זהותו ידועה למודיעין הבולגרי, השתמש ברישיון נהיגה אמריקאי מזויף ובשם בראיין ג'יימסון. הוא חי בלבנון מאז 2006, ומשפחתו היתה מוכרת למודיעין האוסטרלי, שפשט על ביתו בסידני כמה ימים אחרי הפיגוע. זהות המחבל המתאבד לא היתה ידועה אז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ