כוח מג"ב שהרס מבנים ביצהר הותקף בידי מאות מתנחלים, 6 לוחמים נפגעו קל

אחרי התקרית השחיתו המתנחלים עמדת שמירה ו-4 מהם נפצעו. בצה"ל ראו זאת בחומרה, ביצהר מחו: נקמה של הממשלה על פעולות של בודדים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים94

כוחות מג"ב הותקפו הלילה (שלישי) על ידי מאות מתנחלים לאחר שהגיעו להרוס מבנים לא חוקיים ביצהר. המתנחלים החלו ביידוי אבנים, הבערת צמיגים וחסימת כבישים. הכוחות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. ששה לוחמי מג"ב נפגעו קל מיידוי האבנים, ארבעה מהם טופלו במקום ושניים פונו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה. ביצהר אומרים כי ארבעה מתושבי המקום נפצעו. תושב בן 60 חולה אסטמה נפגע משאיפת גז, שלושה תושבים נחבלו בגפיים כתוצאה ממכות משוטרי מג"ב.

הריסת חמשת המבנים, בהם בית אבן בבנייה, שני מבנים יבילים מאוכלסים ושני מבנים יבילים ריקים, אושרה על ידי שר הביטחון מעשה יעלון בתגובה על פגיעה ברכבי צה"ל ביומיים האחרונים.  של מפקד חטיבת השומרון, אלוף משנה יואב ירום, בעת שביקר בהתנחלות וערך סיור חפיפה למחליפו, סגן אלוף שי קלפר. 

לאחר התקרית הגיעו כמה מתנחלים לעמדת שמירה ביישוב, שבה שוהה כוח מילואים, שאחראי על הגנת היישוב יצהר והאזור. לפי עדויות מהמקום, המתנחלים הרסו את תאי השירותים במקום, ניקבו גלגלים של עוקב מים וקרעו מזרונים שהיו במקום. מדובר באותו גדוד מילואים שלו במהלך סיור בהתנחלות.

עמדת השמירה ביצהר, שנהרסה על ידי מתנחליםצילום: דובר צה"ל

מצה"ל נמסר כי הם "רואים בחומרה פגיעה בכוחות הביטחון שבאו לבצע את עבודתם ולאכוף את החוק והסדר". מיצהר נמסר כי "מדיניות ההרס והענישה הקולקטיבית של השלטונות נגד תושבי יצהר היא מקוממת. לא ייתכן שממשלת ישראל וכוחות הביטחון יהרסו בתים של חפים מפשע כנקמה בגלל פעולות לא לגיטימיות של בודדים, חמורים ככל שיהיו. אנו קוראים למערכת הביטחון ולעומד בראשה לחדול ממדיניות זו ולהפסיק לאלתר את מעגל האיבה המתגבר".

שר הביטחון אמר בתגובה כי "לא ניתן לגורמים אלימים להרים יד על שום גורם, לא של צה"ל ולא של מג"ב". יעלון ביקר היום באימון של חטיבת גולני יחד עם הרמטכ"ל, בני גנץ. במהלך הביקור אמר יעלון לעיתונאים ש"ביצהר, בשונה משאר ההתיישבות, יש גורמים אלימים ולא כל התושבים הם אלימים", והוסיף כי גורמים קיצוניים אלה, שאינם מכבדים את שלטון החוק, פוגעים בסופו של דבר בהתיישבות. יעלון הזהיר כי גם ביצהר "יצטרכו לציית לחוק כמו כל אזרח בישראל. נמשיך לטפל בגורמים האלה עד אשר יבינו שלא מרימים יד".

השר לביטחון הפנים גינה את התקרית ואת אלה שקדמו לה ביצהר בימים האחרונים. "הפורעים שתקפו את לוחמי מג״ב וחיילי צה״ל הם עבריינים משולחי רסן", אמר, "משטרת ישראל ולוחמי משמר הגבול ימשיכו בעשייתם החשובה לאכיפת החוק וימצו את הדין עמם. אני תקווה כי הנהגת היישוב תגנה ותפעל על מנת שאותו קומץ פרוע ופורע חוק יחדל ממעשיו ומהנזק אשר נגרם ליישוב כולו״. צפו בהגעת כוחות ליצהר:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ