המאבטחים הישראלים שהתקוטטו עם קצינים הודים יוחזרו ארצה

במשרד החוץ יקיימו תחקיר על התקרית המביכה בה עובדי השגרירות בדלהי הסתבכו בתגרה אלימה בנמל התעופה בבירה ההודית

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שלושה המאבטחים משגרירות ישראל בהודו שהסתבכו ביום שבת בתגרה אלימה עם קציני ביקורת הגבולות בנמל התעופה הבינלאומי של ניו-דלהי יוחזרו ארצה. בכירים במשרד החוץ בירושלים ציינו כי השלושה ינחתו בישראל ביום חמישי ויתייצבו לתחקיר שיקיים ראש אגף ביטחון משרד החוץ (בטמ"ח).

התחקיר שיתקיים ינסה לבדוק כיצד הגיעו השלושה לעימות אלים עם קציני ביקורת הגבולות. השלושה טוענים כי ההודים הם אלה שנקטו ראשונים באלימות פיזית וכי במהלך האירוע התנפלו עליהם 20 מאנשי ביקורת הגבולות והכו אותם. "אנחנו לא ממש מרוצים מהתנהגות המאבטחים במהלך כל האירוע", אמר בכיר במשרד החוץ. "אבל יתקיים תחקיר כדי לבדוק מה בדיוק התרחש".

במשרד החוץ מציינים כי ההחלטה להחזיר את השלושה לישראל לאלתר התקבלה במשותף על ידי הנהלת משרד החוץ בירושלים ושגריר ישראל בהודו אלון אושפיז. המטרה העיקרית מאחורי המהלך היתה להפיג את המתיחות מהר ככל האפשר ולמנוע הסלמה בתקרית האלימה בשדה התעופה לכדי משבר ביחסים עם הודו.

דובר שגרירות ישראל בהודו, אוהד חורסאנדי, פרסם הודעה לכלי התקשורת במדינה בה הגדיר את האירוע בנמל התעופה כ"תקרית מצערת" והדגיש כי נעשים כל המאמצים מול הרשויות ההודיות כדי לפתור את הנושא במהירות האפשרית.

נמל התעופה הבינלאומי בניו דלהיצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ