ליברמן תוקף את אשטון: לא מבינה מה הבעיות האמיתיות בעולם

שרת החוץ האירופית גינתה את הפיגוע ליד חברון לצד הבעת דאגה מההכרזה על אדמות מדינה בגוש עציון. שר החוץ: מזל שמצאה את הסכנה לשלום העולם

ברק רביד - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה

שר החוץ אביגדור ליברמן מתח הערב (שישי) ביקורת על שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון בעקבות הודעה שפרסמה ובה גינתה את הפיגוע ליד חברון לצד הבעת דאגה מהודעת שר הביטחון משה יעלון על הרחבת גוש עציון. ליברמן טען שגינוי ההכרזה על אדמות המדינה בגוש עציון מעיד כי האיחוד האירופי אינו מבין מהן הבעיות האמיתיות בעולם.

"כשהעולם כולו עוסק בנסיון לפתור את המשבר סביב אוקראינה, כשבסוריה ממשיכים להיטבח בכל יום חפים מפשע, כשבעיראק ממשיכים הפיגועים ההמוניים - מצאה שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, את הסכנה האמיתית לשלום העולם ופרסמה הודעה בה היא קוראת לישראל לחזור בה מפעולותיה נגד הפלסטינים, כשהיא מתייחסת להכרזה על קרוב לאלף דונם בגוש עציון כאדמת מדינה ולאיכלוס 'בית השלום' בחברון", כתב ליברמן בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו. "מזל שבאיחוד האירופי יודעים לאבחן את הבעיות הקריטיות בעולם ולטפל בהן במהירות ובנחישות".

יו"ר מרצ זהבה גלאון אמרה בתגובה על דברי ליברמן כי "זו הפעם השנייה ששר החוץ מרשה לעצמו להשתלח בשרת החוץ של האיחוד האירופי תוך נכונות להקריב את היחסים הדיפלומטיים של ישראל עם אירופה, כדי לשרת את הצרכים הפוליטיים הצרים שלו".

מוקדם יותר היום פרסמה אשטון הודעה שבה גינתה את הפיגוע סמוך לחברון בליל הסדר, שבו נרצח סנ"צ ברוך מזרחי. "אני קוראת להפסקה מיידית של כל מעשי האלימות", מסרה והוסיפה כי היא "מודאגת מאוד" מהכרזת כאלף דונם בגוש עציון כאדמות מדינה "ומאישור של התנחלות חדשה בחברון".

אשטון ציינה כי הריסת רכוש פלסטיני בשטח סי ובמזרח ירושלים נמשכת, "מה שמביא לעקירת אוכלוסיות חלשות". בנוסף, גינתה אשטון את החרמת הסיוע ההומניטארי שסיפק האיחוד האירופי ל"אוכלוסייה בסיכון" בשטח אי-1, וקראה לישראל לחזור בה מהמהלך. "אני קוראת לצדדים להפגין איפוק ואחריות מרבים כדי לא לסכן את המו"מ ולהימנע מצעדים שעלולים לפגוע בו", מסרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ